stycznia 07, 2022

Będziesz tego żałować - Alicja Sinicka.


Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką.

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.
Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju?
Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej... specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?


Cóż za miła niespodzianka!
W końcu w moje ręce trafiła książka Alicji Sinickiej, którą przeczytałam z prawdziwym zainteresowaniem, wręcz nie mogłam jej odłożyć! W końcu fabuła, która przykuwa uwagę tajemnicą, bohaterami, sposobem stopniowania napięcia, a nie erotyką, seksem itp. 

Akcja kręci się wokół Igi, to ona jest główną bohaterką powieści, kobietą, która po napaści na swoją przyjaciółkę, - która nota bene, chciała ją przed czymś ostrzec - przeprowadza się na tajemnicze, zamknięte Osiedle Marzeń. Początkowo mierzymy się z tajemniczą napaścią, typujemy napastnika, bliżej poznajemy bohaterki, ich koligacje rodzinne, przyjaciół, pracę... wszystko zdaje się być ważne. Wraz ze zmianą zamieszkania Igi, do powieści wkradają się nowe, ciekawe wydarzenia. Osiedle nie jest zwykłym miejscem. Tajemnice i regulamin, który poznaje Iga jest intrygujący, a mieszkańcy specyficzni.

Autorka bardzo dobrze zazębia fabułę, potrafi utrzymać napięcie, kierować tropy na fałszywe tory. Chociaż pewne rozwiązania nie są wielką niespodzianką, jako czytelnicy pewnych rzeczy domyślamy się szybciej niż bohaterka, to cała główna zagadka okazuje się na tyle pogmatwana, że sama bym takiego rozwiązania nie odgadła. 

Alicja Sinicka stworzyła ciekawy, nowoczesny thriller, który od początku do końca utrzymuje bardzo dobre tempo, napięcie i zaciekawienie czytelnika. Nie ma zbędnych postaci, czy niepotrzebnych epizodów. Widać, że autorka miała pomysł i krok po kroku go realizowała. Brawo. Cieszę się, że  sięgnęłam po "Będziesz tego żałować". Tytuł absolutnie nieadekwatny do wrażeń, wynikających z treści. POLECAM!


Inne książki autorki:

21 komentarzy:

 1. Tego thrillera autorki jeszcze nie czytalam. Na pewno jednak zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nazwisko autorki kojarzę, książkę chętnie bym przeczytała, bo uwielbiam thrillery :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To dobrze, że książka jest świetnie napisana. Na uwadze będę miał, chociaż teraz podobną tematykę sobie omijam :-). Pozdrawiam serdecznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam jedynie nazwisko autorki i te tytuły. Kiedyś pewnie przeczytam, z czystej ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę książek autorka już wypuściła, będziesz miała w czym wybierać :)

   Usuń
 5. Przeczytam tę książkę na pewno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie, pozostaje mi życzyć miłej lektury :)

   Usuń
 6. Czuję się mocno zaintrygowana tą książkę, dlatego chętnie poznam ją bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam kilka książek tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest to coś dla mnie. Zapisuje ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Twórczość tej autorki mam w planach do nadrobienia :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger