maja 18, 2023

Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego - Sylwia Winnik

Od kiedy zniknął kot, Tymek czuje się bardzo smutny. Zatroskani rodzice zabierają go na spontaniczny wypad do zamku w Mosznej. Mówi się, że budowla ma 99 wież i 365 pomieszczeń – jedno na każdy dzień roku. Ale nie to jest w nim najciekawsze. Zamek rozbudowano w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego właściciela dóbr, Hrabiego von Tiele-Wincklera oskarżono o pakt z samym diabłem. Nikt jednak nie chce wierzyć w takie bajki, wszak magia nie istnieje. Czy aby na pewno?
Tymoteusz, Antonina i nieco szczebiotliwa wiewiórka Basia – kolejny raz wędrują w czasie, mierzą się z magią, mocami zła i zagadkami, które wydają się nie do rozwiązania. Także ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.

Jakie tajemnice skrywa zamek? Kim jest hrabia Hubert von Tiele-Winckler? 
Czy uda im się odnaleźć największego przyjaciela Tymka – Kota?

Najnowsza opowieść Sylwii Winnik nie należy do prostych. Zagadki, tajemnicze zdarzenia, kolejne podróże w czasie, nowi bohaterowie - to i wiele więcej czeka na nas w drugim tomie przygód Tymka i jego kota Kota.

"Tymka, Czarnego Kota i śpiące lwach hrabiego" rozpoczynamy od smutku Tymka, który nie może pogodzić się ze zniknięciem swojego przyjaciela kota Kota. Jego rodzice, chcąc ukoić smutek syna zabierają go na wycieczkę do Zamku w Mosznej, na którym spotyka swoją koleżankę Tosię. Przyjaciele ponownie cofają się w czasie, tym razem do 1901 roku. W tym roku, jak głosi legenda, hrabia podpisał pakt z diabłem. Dzieciaki próbują rozwikłać kolejne zagadki hrabiego i uwolnić kota, który jest uwięziony w niematerialnej przestrzeni zamku. 

Drugi tom to pełna przygód i zwrotów akcji opowieść, w której zagadka goni zagadkę, a nasi bohaterowie próbują je wszystkie rozsupłać i powiązać w całość. Akcja jest wartka i wciągająca, a pytanie, czy dzieci są w stanie przezwyciężyć magię, towarzyszy nam od samego początku powieści. Polecamy młodym poszukiwaczom przygód, sympatykom zagadek, podróży w czasie i dobrej zabawy :)


POZOSTAŁE CZĘŚCI:


5 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa z jakimi zagadkami muszą poradzić sobie bohaterowie

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie! Świetny pomysł na Dzień Dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa propozycja. Polecę może tę książkę koleżance, która ma małe dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mega fajny klimacik powieści:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie sięgnę po obie części. Zapowiada się naprawdę ciekawie. ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger