lipca 29, 2020

Z. Miłoszewski - konkurs Instagram


Zapraszam Was dzisiaj do świata książek Zygmunta Miłoszewskiego, którego najnowsza powieść "Kwestia ceny", 17 lipca miała swoją premierę. Tytuł ten jest częścią cyklu - Zofia Lorentz, której główną bohaterką jest właśnie Zofia, słynna historyk sztuki. Pierwszym tomem, który możecie obecnie zakupić w  nowej odsłonie jest "Bezcenny".

1. "Bezcenny"
Koniec II wojny światowej. Niemcy przegrywają, każdy myśli tylko o sobie. Generalny Gubernator Hans Frank ukrywa najcenniejsze łupy, a wraz z nimi bezcenny sekret, który ma zapewnić mu nietykalność po wojnie. Skarb ginie bez śladu w tajemniczych okolicznościach.

Rok po wojnie. Do Polski powracają zrabowane dzieła sztuki z Damą z gronostajem Leonarda da Vinci na czele. Brakuje Portretu Młodzieńca Rafaela Santi, który od tej pory pozostaje najcenniejszym zaginionym na świecie dziełem sztuki i symbolem grabieży dokonanych w czasie II wojny światowej. W Muzeum Czartoryskich w Krakowie od ponad sześćdziesięciu lat na Rafaela czeka pusta rama.

Współcześnie. Doktor Zofia Lorentz, historyk sztuki i urzędniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych, próbująca sprawić, aby do Polski wróciło choć kilka z ponad 60 000 zaginionych dzieł, zostaje wezwana do kancelarii premiera. Sprawa jest pilna i ściśle tajna. Arcydzieło Rafaela zostało w końcu namierzone, a ona musi odzyskać je dla Polski. Legalna droga nie wchodzi w grę. Jedynym możliwym sposobem jest kradzież. Zofia podejmuje się zadania. Do jej zespołu dołączają cyniczny młody marszand, świeżo emerytowany oficer służb specjalnych i legendarna szwedzka złodziejka, specjalnie w tym celu wyciągnięta z więzienia.

W miejsce każdej rozwiązanej zagadki pojawia się kilka następnych, zwrot akcji goni zwrot akcji, a bohaterowie w poszukiwaniu zaginionego arcydzieła wpadają na trop tajemnicy, która najnowszą historię świata wywróci do góry nogami. Możni tego świata zrobią wszystko, aby nie ujrzała ona światła dziennego.

2. "Kwestia ceny"
Początek XX wieku. Sztorm. Benedykt Czerski żegna się z życiem. Przeklina patriotyczne uniesienia, które kilka dekad wcześniej doprowadziły do jego zesłania na Daleki Wschód, a teraz kazały mu wracać do ojczyzny. Czerski wraca jednak nie jako więzień, lecz jako wielki uczony, badacz dalekich plemion Syberii. Obsesyjnie pilnując skrzyń, zawierających bezcenne zabytki tajemniczego ludu Ajnów.


Początek XXI wieku. Bogdan Smuga, chłodny naukowiec i wyznawca religii rozumu, wierzy, że wśród zbiorów Czerskiego kryje się prawdziwy skarb, mogący odmienić przyszłość ludzkości. Jego wysiłki nie przynoszą rezultatu. Decyduje się na desperacki krok.

Zofia Lorentz, słynna historyczka sztuki i poszukiwaczka zaginionych arcydzieł, mierzy się ze stopniowym zanikiem pamięci męża. Gdy Smuga proponuje jej udział w odnalezieniu zbiorów, przywiezionych przez Czerskiego z Syberii – podkreślając, że kwestia ceny nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia – przyjmuje zlecenie.

Tak zaczyna się niezwykła wyprawa, która zaprowadzi bohaterów między innymi na rosyjską Wyspę Przeklętą, do Paryża i na statek-widmo. Ich przygody okażą się decydujące dla dalszych losów cywilizacji. I jak to u Miłoszewskiego, wszystko okaże się nie tym, czym zdawało się na pierwszy i drugi rzut oka.


***

Jeżeli nie czytaliście jeszcze tych książek, a chcielibyście to na moim Instagramie trwa KONKURS, w którym możecie wygrać obie te książki.
Serdecznie zapraszam!
https://www.instagram.com/femina_domi/

Lubicie książki Zygmunta Miłoszewskiego?

24 komentarze:

 1. Twórczość tego autora jeszcze przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbyś chciała poznać to zapraszam do wzięcia udziału w konkursie :)

   Usuń
 2. Życzę powodzenia :) I Autora twórczość przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja także życzę wszystkim uczestnikom powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wciąż się do tego autora przekonać nie mogę. Wiele osób mi polecało jego twórczość, ale podobno autor ma specyficzne poczucie humoru i dużą skłonność do ironizowania. Z tego powodu trochę się obawiam, czy będzie mi po drodze z jego stylem... Może się kiedyś przekonam. Na razie nie planuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten cykl to moje pierwsze z nim spotkanie, na razie jest dobrze :)

   Usuń
 5. "Bezcennego" słuchałam! Bardzo lubię twórczość pana Miłoszewskiego, więc i tę książkę z pewnością przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niczego do tej pory nie wysłuchałam tego autora. Bo ja nadal tylko audiobooki 📚
  Serdeczności zostawiam 🌺🙋‍♀️

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja czytałam tę książkę co została zekranizowana.. patrz wyleciał mi teraz tytuł z głowy... ,, Ziarno Prawdy" o wskoczyło i tak pamiętam miała ona jakieś tam zgrzyty ale w ogólnym rozrachunku było dobrze. Jednak skoro nie wróciłam do jego twórczości do tej pory to chyba stwierdziłam, że to pisarz nie dla mnie. Chociaż kto wie, może kiedyś jeszcze do niego wrócę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdzę jak spodobają mi się najnowsze i potem będę decydowała, czy sięgać po te starsze :)

   Usuń
 8. Nie znam jeszcze autora, ale jestem ciekawa jego twórczości :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam "Kwestię ceny" i w ogóle nie odczułam, że jest to drugi tom cyklu! I uznaję to za plus książki! Wprawdzie jak teraz o tym myślę, w tekście były odwołania do pewnych wcześniejszych przygód, ale uznałam to za budowanie postaci. ^_^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I super. Nie przepadam za seriami, w których wątki wyjaśniają się w kolejnych tomach.

   Usuń
 10. Brak mi instagrama... :( Ale wszystkim konkursowiczom życzę powodzenia i niech wygra najlepszy! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinnaś go w końcu sobie założyć!
   A co do konkursu to tu nie tyle najlepszy, co mający największe szczęście wygrywa - wszystko w rękach mojej córki ;)

   Usuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger