maja 11, 2017

"Leśni bracia"

Ostatnio dość ostro wypowiadałam się o książce dla dzieci "Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika", którą uważam za nieodpowiednią dla młodszych dzieci, nie wartą żadnych pieniędzy. Dzisiejszym wpisem chciałabym pokazać, że można wybrać dla naszych pociech książkę wartościową, a jednocześnie niezwykle interesującą i wciągającą zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Książka, którą mam na myśli to "Leśni bracia" Weroniki Kurosz Wydawnictwa Zysk i S-ka, która opowiada o dwóch energicznych i niesfornych braciach, charakteryzujących się ogromną życzliwością, nieustającą chęcią niesienia pomocy oraz ... bujną czupryną, (zawsze pełną leśnych skarbów).

Powieść dzieli się na rozdziały, które są osobną historią, osobną niezwykle interesującą przygodą. Poznajemy w nich m.in. Leśną Babę, ptasią malarkę, czy grzybowego ludka, którym chłopcy bez wahania udzielają pomocy. W książce mamy również galerię bohaterów negatywnych, takich jak Krogulec, ale nawet z nim tytułowi bracia potrafią dać sobie radę. Nikogo nie zostawią Ich siłą jest wzajemna miłość i wsparcie; mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji.
Książka jest pełna treści, uruchamia wyobraźnię, wciąga w opisywaną akcję. Powoduje, że dzieci i ich rodzice nie mogą się od niej oderwać, aż nie skończy się dana historia. "Leśni bracia" są przede wszystkim do słuchania/czytania, zawierają znikomą zawartość obrazków więc dziecko powinno już umieć się skupić na dłuższych treściach. Ja rekomenduję ją dla dzieci 3,5 i starszych.
Podsumowanie: Serdecznie i szczerze polecam książkę "Leśni bracia", jako powieść wartościową i ciekawą w swej treści. Z przyjemnością czytałam ją swojej córeczce.
Ocena: 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger