września 27, 2022

Szklany dom - Eve Chase

Pełna napięcia powieść o mrocznych sekretach rodzinnych

W głębi lasu zostaje znalezione niemowlę. Rodzina Harringtonów postanawia je zatrzymać. Z każdym kolejnym dniem ich niedowierzanie zamienia się w radość – sami zmagają się z osobistą tragedią, a obecność tej niezwykłej dziewczynki napełnia ich życie nadzieją. Rozświetla dotychczas ponure i zakurzone zakamarki ich domu.

W obawie przed jej utratą, Harringtonowie utrzymują istnienie małej w tajemnicy. Za wszelką cenę chcą ją przy sobie zatrzymać. Nie wiedzą jednak, że niedługo na terenie ich posiadłości znajdzie się martwe ciało. A skrzętnie skrywane tajemnice mogą ujrzeć światło dzienne…

Minie wiele lat, aż pewna kobieta szukająca odpowiedzi na pytania dotyczące swojego życia trafi do niezwykłego, pięknego lasu, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Czy odkryje prawdę na temat swojej przeszłości?
Czy odważy się ją ujawnić?
"Szklany dom" to powieść pełna uroku wiążącego się przede wszystkim z miejscem akcji. Większość wydarzeń dzieje się w dworku położonym w środku lasu. Specyficzna atmosfera, bohaterowie z własnymi demonami, trudną przeszłością i przyszłością, która niesie kolejne tragiczne zdarzenia. Eve Chase stworzyła powieść obyczajową, którą odkrywamy, a może wręcz kontemplujemy niespiesznie łącząc wątki i bohaterów. 

W powieści mamy do czynienia z dwiema płaszczyznami czasowymi. Pierwsza przenosi nas w przeszłość. Poznajemy historię Harringtonów, która po pożarze domu, na czas remontu przenosi się do dworku Foxcote Manor, znajdującego się w głębokim lesie. Pani Harrington znajduje się w złym stanie psychicznym, po tym jak rok wcześniej straciła nowonarodzone dziecko. Pozostałe dzieci Jeanne także są poturbowane psychicznie widząc zły stan matki, jej negatywne odnoszenie się do męża, czyli ich ojca oraz zdając sobie sprawę, że przyjaciel rodziny nie jest tylko przyjacielem. Spoiwem i dobrym duchem rodziny jest niania dzieci - Rita. Gdy znajdują w lesie porzucone niemowlę sytuacja zdaje się poprawiać.

Odpowiedź na pytanie: kim jest tajemnicze niemowlę zdaje się kryć we współczesności, w której główną rolę odgrywa Sylvie i jej rodzina. Nie będę tutaj zdradzała więcej, ponieważ układanie rozsypanych puzzli życia bohaterów "Szklanego domu" należało do ciekawych i satysfakcjonujących. Polecam zagłębić się w te dwa świat, które początkowo zdają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. 


O autorce:
Eve Chase – brytyjska autorka znana z niezwykle klimatycznych, osadzonych w pięknych miejscach i przesyconymi tajemnicami powieści. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka i dziennikarka w różnych czasopismach w Wielkiej Brytanii. Szklany dom został okrzyknięty bestsellerem przez „Sunday Times”. Eve Chase mieszka w Oxfordzie z mężem i trójką dzieci oraz włochatym golden retrieverem o imieniu Harry.

9 komentarzy:

 1. Ciekawa recenzja. Zapiszę sobie tytuł, z podobnych rzadko czytam - ale - ten klimat tajemnicy bardzo mi się spodobał :-) . Pozdrawiam serdecznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta specyficzna atmosfera to coś, co bardzo mnie intryguje i przyciąga do tej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kusi mnie okładka i klimat tej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa recenzja. Zapisuje sobie ten tytuł na później ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzje kuszą by sięgnąć po ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje się, że to intrygująca lektura ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi interesująco. Będę miała ten tytuł na uwadze.

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger