czerwca 18, 2021

"Ekoliski. Misja ratowania Ziemi" Marek Marcinowski

Dwa sympatyczne liski, Miłka i Miłek, zabierają dzieci w podróż po Układzie Słonecznym. Wspólnie z nimi poszukują planety równie pięknej i przyjaznej do życia jak Ziemia, dla której działalność człowieka staje się coraz większym zagrożeniem. Rozważania nad kosmiczną przeprowadzką uświadamiają bohaterom, jak unikatowa jest nasza planeta. O Ziemię warto troszczyć się cały czas – poprzez dobre nawyki i drobne gesty. Ekoliski wzywają do działania, zanim będzie za późno!

Kochani, przedstawiam Wam książeczkę, dzięki której odbędziecie wraz z dziećmi pouczającą, ale zarazem bardzo interesującą podróż po naszym Układzie Słonecznym. Autor, Marek Marcinowski, z pomocą bohaterów Miłki i Miłka, pokaże Wam jak ważne jest dbanie o naszą planetę - Ziemię. 

Miłka i Miłek to liski, które pewnej nocy odwiedzają rodzeństwo dzieci, Zuzię i Wojtusia, aby zabrać ich w podróż po Układzie Słonecznym i uzmysłowić, jak unikalnym i wspaniałym miejscem do życia jest Ziemia. Razem z bohaterami przemierzamy kosmos, przysiadając na każdej planecie i poznając jej specyfikę, jednocześnie coraz bardziej doceniając naszą Ziemię.

Marek Marcinowski to autor zachwalanej już przeze mnie książki "Kosmoliski". Autor potrafi bez zbędnych opisów i przynudzania zabrać dzieci w podróż, przekazując im wartościowe treści. Tym razem przekaz jest krótki i prosty: dbajcie o Ziemię, bo drugiej takiej planety w naszym Układzie Słonecznym nie ma. Książki jest bardzo ładnie wydana. Twarda okładka, śliskie strony, oraz mądra treść podkreślona dużymi, kolorowymi ilustracjami z pewnością dzieci zaciekawi. 

Podoba mi się, że autor włącza w treść informacje o tym jak niewiele potrzeba, by naszej planecie pomóc. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wystarczy pozbyć się kilku nawyków, by już dać naszej Ziemi odetchnąć.

Serdecznie zachęcam do lektury.

13 komentarzy:

 1. Wkrótce również napiszę o tej bajce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mały krok jest bardzo ważny <3 Bardzo fajna bajka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, kroczek do kroczka i zmienimy ten świat :)

   Usuń
 3. Wiele dobrego słyszałem a raczej czytałem o tej książce. Świetna rzecz. Pozdrawiam serdecznie po aktywnym dniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo dobrego słyszałam o tej książce. Super, że jest tak świetna.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książka. Bardzo gorąco polecam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie zajrze mają okazję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, że są takie uświadamiające lektury.

  OdpowiedzUsuń
 8. super że ksiażeczka edukuje dzieci i rodziców;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ekstra książka z przesłaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakie piękne ilustracje! Jestem nimi zachwycona. Muszę koniecznie kupić tę książeczkę.

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger