stycznia 09, 2021

"Kosmoliski" Marek Marcinowski

Piżamka jest? Gotowi do snu? Super! Kosmoliski zakręcą srebrnymi ogonami, aż posypie się gwiezdny pył, a wtedy zabiorą Was w kosmos na nieziemską przygodę. Kosmoliski zabierają Sarę i Krzysia w podróż po Układzie Słonecznym. Dołączysz do nich?


Główni bohaterowie "Kosmolisków" to rodzeństwo, Sara i Krzyś. Ich skrytym marzeniem są podróże w kosmosie i zostanie astronautami. Pewnej nocy to marzenia się ziszcza, a wszystko dzięki tytułowym Kosmoliskom, które zabierają dzieci w upragnioną podróż. Sara i Krzyś wraz z nowymi przyjaciółmi poznają najbliższe otoczenie Ziemi i samą Ziemię. 

Wiadomości przekazywane przez kosmiczne liski przekazywane są prostym i zrozumiałym językiem. Nowe słowa, sformułowania, pojęcia, nie przytłaczają małych czytelników. Autor zadbał o to, aby dzieci nie zostały zbombardowane przez niezrozumiałe zjawiska. Spokojnie i jasno opisuje kosmiczną rzeczywistość. Ciekawość czytelników, zapatrzonych w niebo zostaje zaspokojona w ciekawy i dostosowany do ich młodego wieku, sposób. 

Atutem "Kosmolisków" są także ilustracje, które stanowią tło przedstawionej historii. Duże i kolorowe przyciągają wzrok i dodatkowo uatrakcyjniają czytaną historię i zawarte w niej wiadomości. Na końcu książki znajdują się pytania, które pozwolą sprawdzić, czy dzieci zapamiętały informacje przekazane przez autora. 

Moja córka, która uwielbia takie popularno-naukowe książki była usatysfakcjonowana i szczerze poleca tę lekturę innym dzieciom. 
Ocena: 7+/1013 komentarzy:

 1. Nie mam jeszcze dzieci, ale podeśle tytuł kuzynce. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też jeszcze nie mam swoich, ale wiem komu mogę zarekomendować. No i Chrześniaka mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie, zwłaszcza, że mamy w domu liska ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moi siostrzeńcy są zafascynowani tą książeczką. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książka dla dzieci. Zabawa i edukacja w jednym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo lubię popularnonaukowe książki dla dzieci i każda jedna ogromnie mnie cieszy! :) Za to "Kosmoliski" rozczuliły mnie swoim tytułem tak bardzo, że od trzech minut powtarzam ten tytuł, a on wciąż brzmi tak przesłodko! :D
  Czuję się przekonana poleceniem Córki! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie, że ta książka popularno-naukowa, jest naprawdę dobra.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna wydaje się ta książeczka;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama nie miałam w ręku tej książeczki i znam ją tylko z recenzji na blogach, ale słyszę o nie wiele dobrego. Najważniejsze, że córa usatysfakcjonowana. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobra lektura dla ciekawych młodych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger