lipca 04, 2022

Lipiec z książką

Nie wiadomo jak i kiedy, ale mamy już lipiec. 
Czas pędzi nieubłaganie, przynosząc nowe doświadczenia, troski i radości. Przynosi także urlopy, a co za tym idzie troszkę więcej czasu, który można przeznaczyć np. na czytanie :) Dawno już nie dodawałam postu z zapowiedziami, ponieważ wszelkie moje plany, w tym właśnie czytelnicze, rzadko w pełni się urzeczywistniały. Jednak tym razem mam nadzieję, że to co sobie zaplanowałam uda mi się zrealizować. 


Mój czytelniczy plan na lipiec zawiera zarówno nowości, jak i starsze książki, które wypożyczyłam ze swojej biblioteki.

1. HOPELLESS - COLLEEN HOOVER

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.

To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.

Książka stanowi pierwszą część cyklu "HOPELESS"

Inne książki autorki:

2. DOM SEKRETÓW - MAGDALENA KORDEL

Namiętność, która prowadzi do szaleństwa...

Do niedawna na pytanie, jakie jest jej życie, Adela odpowiedziałaby bez wahania: spokojne, ale szczęśliwe. Jednak odkąd w Miasteczku niespodziewanie pojawiła się Halina, nic nie jest już takie jak wcześniej. Niepokojona natrętną obecnością siostry i przytłoczona piętrzącymi się problemami kobieta tęskni za poczuciem bezpieczeństwa. Kiedyś dawał je ukochany dworek – tętniący życiem, wypełniony zapachem ciasta i gwarem rozmów. Adela wie, że jest tylko jeden sposób, aby pozbyć się koszmarów oraz odzyskać dawną chęć życia. Musi dotrzymać obietnicy złożonej dziadkowi Konstantemu i opowiedzieć najbliższym o klątwie ciążącej nad ich rodziną. Historia Oleńki – służącej, która z miłości do szlachcica odeszła od zmysłów – odcisnęła piętno na losach pokoleń. Jednak czy Adela będzie w stanie przekonać najbliższych, że ta poruszająca opowieść jest czymś więcej niż rodzinną legendą? Dom sekretów to trzymająca w napięciu historia o dawnych tajemnicach, nieposkromionych uczuciach i krzywdach, za które trzeba zapłacić. 
Magdalena Kordel opowiada o codzienności, na której przeszłość kładzie się długim cieniem, i o tym, że od rodzinnych sekretów można się uwolnić dopiero wtedy, gdy podzielimy się prawdą z tymi, których kochamy.

"Dom sekretów" to trzeci tom cyklu TAJEMNICE. 

3. NAUCZYCIEL Z GETTA - MARIO ESCOBAR

Działania jednego człowieka, mogą na zawsze zmienić świat

Warszawa, 1939 rok.
Pozbawiona dachu nad głową Agnieszka Ignaciuk zostaje nauczycielką w Domu Sierot, do którego trafia wraz z dziesięcioletnim synem, Henrykiem. Sierociniec prowadzony jest przez Janusza Korczaka, charyzmatycznego pedagoga i pisarza, zaangażowanego w pomoc dzieciom. Kiedy sierociniec zostaje przeniesiony do utworzonego w Warszawie getta, każdy dzień staje się walką o przeżycie. Zdobycie żywności i leków zakrawa o cud, opiekunowie podejmują heroiczne wysyłki, aby dzięki fałszywym dokumentom jak najwięcej dzieci znalazło się po aryjskiej stronie muru.

Aż do sierpnia 1942 roku. Agnieszce udaje się uniknąć wywózki do obozu zagłady w Treblince. Janusz Korczak przekazuje jej spisywany przez siebie pamiętnik, świadectwo tych nieludzkich czasów, ona z kolei przekazuje go na przechowanie pisarzowi Igorowi Newerly’emu. Uratowany z wojennej zawieruchy dziennik trafia w ręce wydawcy, aby okrutna prawda mogła ujrzeć światło dzienne.

Inna książka autora:

4. APKA - KAROLINA WÓJCIAK

Historie Leona, Sandry i Maksa pokazują, jak złudne jest bezpieczeństwo online, jak nauczeni życia w internecie przestają dostrzegać ryzyko, które niesie ze sobą każde kliknięcie „Wyślij”, „Enter” czy „Instaluj”. Kiedy Leon idzie na randkę z Sandrą, nie przypuszcza, że zostanie ona zrelacjonowana na żywo na Instagramie. Wyśmiany i upokorzony na oczach znajomych ze szkoły, a także zupełnie obcych obserwatorów, poznaje, czym jest hejt. Leon musi działać szybko – zanim internet go zniszczy. Tworzy aplikację, dzięki której naprawi swój błąd, a przy okazji da wszystkim nauczkę. Nikt się przecież nigdy nie dowie, że to on stoi za tą aplikacją…
Maks wydaje wszystkie zarobione pieniądze na operacje plastyczne. Wygląda zniewalająco, niczym chodzący ideał, ale dla pełnego lansu chciałby też sprawiać wrażenie bogatego inwestora. Lubi łatwe i szybkie rozwiązania, stąd dlatego też decyduje się na pranie pieniędzy dla groźnego przywódcy grupy przestępczej. Zamiast wykonywać potulnie swoje zadanie, popełnia największy w życiu błąd: oszukuje go. Co się stanie, gdy zniknie pięć milionów złotych?

Inne książki autorki:


Czytaliście już którąś z powyższych książek? Macie swoją lipcową listę lektur? 

24 komentarze:

 1. Nie mam jeszcze lipcowej listy lektur. Nic z powyższej zaś nie czytałem. Generalnie w czasie upałów odpoczywam od książek :-) . Pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz, czyli odwrotnie niż ja, bo ja w czasie upałów uciekam w największe cienie z książką ;) Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Ps. Z Escobara czytałem "Kołysankę z Auschwitz".

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedynie "Hopeless", ale to było dawno temu ;) bardziej do gustu przypadła mi inna książka autorki "Maybe someday" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maybe bardzo mi się podobała, ale jeszcze bardziej 9 November :)

   Usuń
 4. Wszystkie książki wydają się ciekawe, więc życzę zrealizowania planów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na książkę Magdaleny Kordel sama bym się chętnie skusiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będzie dobrym zwieńczeniem serii :)

   Usuń
 6. Dwie ostatnie książki mam w planach przeczytać w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam na oku "Nauczyciela z getta"

  OdpowiedzUsuń
 8. "NAUCZYCIEL Z GETTA" to książka, nad którą się zastanawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto dać jej szansę. Sama jestem bardzo ciekawa, jak hiszpański autor 'ugryzł' temat :)

   Usuń
 9. Hopeless już kiedyś czytałam i zrobiło na mnie duże wrażenie. Chcę nawet zrobić niedługo reread

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O proszę :) Na mnie, na razie, wywiera słabsze wrażenie niż Maybe, czy November :)

   Usuń
 10. Ciekawe plany czytelnicze, ja na razie bez nich, po prostu nadrabiam zaległości. ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dobrze ;D Mam nadzieję, że okażą się ciekawe i wciągające ;)

   Usuń
 11. Jestem ciekawa "Nauczyciela z getta".

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam pierwszą książkę z tego zestawienia. Też mam trochę czytelniczych planów na lipiec, część już zrealizowana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, trzymam kciuki za realizację wszystkich :)

   Usuń
 13. Odpowiedzi
  1. Niestety, masz rację, nim się obejrzymy i będzie po wakacjach ;)

   Usuń
 14. Nigdy nie udało mi się przekonać do książek Hoover, choć bardzo bym tego chciała :(

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger