kwietnia 14, 2023

Chcę twojego życia - Amber Garza

Małe amerykańskie miasteczko. Kelly Medina czuje się bardzo samotna: jej ukochany syn Aaron wyjechał na studia, mąż pracuje w innym mieście, a jedyna przyjaciółka jest mocno zaangażowana w życie swoich dzieci i coraz rzadziej spędzają razem wieczory. Dodatkowo Kelly boryka się z problemami psychicznymi. Kiedy przypadkiem dowiaduje się, że w mieście mieszka inna Kelly Medina, która ma kilkumiesięcznego syna Sullivana, nie może przestać o niej myśleć. Za wszelką cenę chce ją poznać, szuka jej wszędzie, a wreszcie decyduje się zaaranżować pozornie przypadkowe spotkanie. Kobiety zaprzyjaźniają się, spotykają coraz częściej, a Kelly coraz bardziej ingeruje w życie młodej matki. Z czasem ich relacja zamienia się w obsesję. Kiedy więc jedna Kelly znika, cóż, to ta druga może wiedzieć dlaczego…

Chcę twojego życia to pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny, w którym nic nie jest jednoznaczne, a każda bohaterka kryje wiele tajemnic.


"Chcę twojego życia" to thriller, który rozwija się powoli, ale w bardzo ciekawą stronę. Nie jest nudny, tylko spokojny - taka kolejka górska, która powoli się wznosi, by naraz runąć w dół. 

Główną bohaterką powieści Amber Garzy jest kobieta w średnim wieku, która zmaga się z samotnością, niezrozumieniem, zdradzającym mężem. Pewnego dnia dowiaduje się, że w miasteczku pojawiła się młoda kobieta o tym samym imieniu i nazwisku. Zaintrygowana postanawia ją poznać, po czym zbliża się do niej i jej malutkiego synka.

W zasadzie, z samego opisu, trudno wywnioskować jak ciekawe tajemnice i rozwiązania fabularne zastosowała autorka. Nie zgadzam się z opiniami, że początek jest nudny. Dla mnie nie był. Poznawałam Kelly, jej losy, najbliższych. Dla mnie było to interesujące wprowadzenie do dalszych wydarzeń, które - zapewniam - zaskakują. Moje przypuszczenia, co do losów bohaterów okazały się nietrafione, a to w thrillerach bardzo cenię. Amber Garza potrafiła wyprowadzić mnie w pole i to kilka razy.

"Chcę twojego życia" spełnił pokładane w nim nadzieje. Wciągnął mnie i zaskoczył niejeden raz. Interesujący bohaterowie, intrygujące zwroty akcji, niedomówienia, przeplatany sen z jawą. 
Polecam :)

7 komentarzy:

 1. Świetne, że polecasz tę książkę, bo niedawno ją sobie kupiłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że nie jest nudny bo to chyba najgorsze, co może być.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już trochę o tej książce. Mam ten tytuł na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. O, brzmi jak książka idealna dla mnie. Bardzo polubiłam thrillery, a te zaczynające się od spokojnego życia na przedmieściach są najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że aż tak Cię wciągnęła :D

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger