lipca 14, 2022

Hopeless - Colleen Hoover

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.

"Hopeless" to kolejna książka Colleen Hoover, którą z ciekawością przeczytałam. Mimo, iż nie przebije "November 9", czy "Maybe Someday", to spędziłam z nią miłe chwile, (chociaż określenie miłe, biorąc pod uwagę treść powieści, nie jest adekwatne).

Przechodząc do meritum. 
Autorka ponownie wzięła pod lupę młodych ludzi, z których każde mierzy się ze swoją traumą. Sky, główna żeńska bohaterka, na początku nie uświadamia sobie jak ogromny ciężar przeszłości dźwiga. Wychowywana z dala od nowoczesnych technologii, uczona w domu przez adopcyjną matkę jest zupełnie inna niż jej rówieśniczki. Jej jedyną przyjaciółką jest sąsiadka, Six. W końcu Sky się buntuje. Chcąc poznać 'normalne' życie zapisuje się do szkoły.

Holder - główny bohater męski, to w szkole człowiek legenda. A jak wiadomo, w legendach, tylko część opowieści jest prawdą. Tych dwoje życiowych rozbitków nawiązuje nić porozumienia, by wkrótce przemieniła się ona w całą sieć powiązań.

Problemy, które dźwigają bohaterowie "Hopeless" to nie są zwykłe dramy. To prawdziwe dramaty, zwłaszcza jeżeli chodzi o Sky. Sposób przedstawienia ich przez autorkę nie do końca mnie przekonał. Za mało było w tym głębi, prawdy, dramatyzmu. Większy nacisk, Colleen Hoover, położyła na wzajemną relację Sky i Holdera. Z przyjemnością czytałam jak ich związek się rozwija. Autorka umiejętnie prowadziła bohaterów, dając nam odczuć rodzące się między bohaterami uczucie. Holder to bohater, w którym można się zakochać. Jego opiekuńczość, bezwarunkowość, troska, były rozczulające. Natomiast Sky to bohaterka, której trudno nie lubić. Jej podejście do życia, lekceważący stosunek do szkalujących ją rówieśników był godny pozazdroszczenia. Oboje byli charakterystyczni i dopracowani.
 

Oczywiście, jak to u Hoover, historia miłosna nie jest tylko historią miłosną. To historia przepełniona tajemnicą i dramatem, które stopniowo, wychodzą na wierzch. Strona po stronie dowiadujemy się jak wyglądała przeszłość, a co za tym idzie dlaczego 'tak' wygląda teraźniejszość. 

Temat, który podjęła Colleen Hoover nie jest prosty. Tutaj, mam wrażenie, został lekko spłycony. Przykryty rozwijającym się romansem Sky i Holdera. Mimo wszystko polecam romantycznym duszom, które nie lubią prostych historii.

12 komentarzy:

 1. Jeszcze nie miałam okazji czytać tej książki i póki co nie planuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli będziesz chciała sięgnąć po powieści C.H. to polecam zacząć od November 9 :)

   Usuń
 2. Bardzo lubię czytać książki tej autorki. Ta jest moim wyrzutem sumienia, który czeka na swoją kolej już bardzo długo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Polecam, chociaż czytałam lepsze powieści tej autorki :)

   Usuń
 4. Czytałam kilka książek Autorki, pewnie w przyszłości sięgnę i po ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam kilka podejść do twórczości tej autorki i każde z nich było nieudane. Dlatego dałam sobie spokój z sięganiem po powieści Colleen Hoover.

  OdpowiedzUsuń
 6. She is a favorite. Although, I can't say I love her completely. But I do like a lot of her work. Thanks for the review 💗💕💗

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach poznać twórczość Colleen Hoover, bo widzę wokół same zachwyty. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. skusiałabym się na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger