kwietnia 11, 2021

"Smoki" Tamara Macfarlane

Jedne są szlachetne i pomocne, a inne – złowrogie i niebezpieczne. Kryją się w głębinach mórz i oceanów, zamieszkują mroczne jaskinie i niedostępne szczyty gór. Niektóre potrafią latać, inne pływać, jeszcze inne pełzają jak węże. Ale wszystkie posiadają nadprzyrodzone moce.

Ta przepięknie ilustrowana księga smoków zaprowadzi cię prosto do ich niezwykłego świata. Znajdziesz tu szczegółowe opisy najważniejszych gatunków smoków z całego świata. Poznasz najciekawsze legendy i podania dotyczące tych magicznych stworzeń. Dowiesz się, jak je rozpoznać, wyśledzić, schwytać… albo narysować. Wejdź do zaczarowanej krainy smoków i zobacz najbardziej niesamowite stwory z każdego zakątka świata.
Tylko uważaj na ogniste podmuchy!


Dzisiaj o książce "Smoki", która wyszła spod skrzydeł Wydawnictwa Dragon, któremu nigdy nie można nic zarzucić pod względem wizualnym wydawanych pozycji dla dzieci. Tak było też w przypadku "Smoków" Tamary Macfarlane. Twarda, przyciągając wzrok okładka ze złotym tytułem w połączeniu z ilustracjami Alessandry Fusi daje książkę, która cieszy oko małego i dużego czytelnika. Książka podzielona jest na rozdziały, które później ułatwią dzieciom wyszukanie wybranych treści. Mamy w "Smokach" także indeks oraz bardzo przydatny słowniczek trudniejszych wyrazów. Bez niego treść w niektórych miejscach byłaby zbyt trudna dla dzieci w zrozumieniu.


W książce znajdziemy podział na smoki europejskie, azjatyckie oraz smoki świata. Jedne są dobre, pomocne, przyjazne, a inne złowieszcze i zdecydowanie niebezpieczne. Jak się okazuje to te europejskie są bardziej złowrogie, a te azjatyckie czują silniejszą więź z człowiekiem. Różnorodność omawianych smoków jest podkreślana ilustracjami. Tak sugestywny obraz, dokładne, najważniejsze informacje, legendy oraz opis konkretnych stworzeń nie był zamieszczony chyba jeszcze w żadnej książce, a przynajmniej żadnej mi znanej. Zatopienie się w lekturze jest fascynujące. Fani niecodziennych stworów, mitów i legend na pewno będą usatysfakcjonowani. A gdy dzieci zaznajomią się i poznają bliżej te mityczne fascynujące stwory będą mogły zaprojektować własnego.


"Smoki" to książka skierowana do dzieci od ok 6 lat. Ponieważ niektóre opowieści i obrazki są dość mroczne, lepiej żebyśmy młodszym dzieciom towarzyszyli przy lekturze. Myślałam, że książka Tamary Macfarlane będzie zbiorem kilku historyjek o smokach, ale to tylko ułamek prawdy, gdyż otrzymujemy zaskakującą, elegancko wydaną prawdziwą encyklopedię wiedzy o tych mitycznych stworach.
Kochani - polecamy.

@femina_domi

22 komentarze:

 1. Świetne wydanie książki. Młody czytelnik na pewno będzie nią zachwycony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, wydanie piękne i zachęcające do sięgnięcia :)

   Usuń
 2. Przepiękne wydanie. Narobiłaś mi ochoty na lekturę te=j książki. I idealna do biblioterapii. Pozdrawiam na Nowiu Księżyca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie ładne wydanie. Smoki to takie fajne zwierzaki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okazuje się jednak, że nie do końca można im ufać ;)

   Usuń
 4. Cudowna ta książka! Wiem nawet, komu mogłabym ją dać w prezencie jako ciotka uwielbiająca smoki! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Super propozycja dla małych wielbicieli smoków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla nie-wielbicieli również może okazać się strzałem w 10 :)

   Usuń
 6. Gdybym była młodsza, to zdecydowanie byłaby książka dla mnie.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaka ciekawa książka! Fani smoków na pewno będą zadowoleni, ja też chętnie bym ją przeczytała. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze, że ktoś się zabrał za opracowanie tych stworzeń :)

   Usuń
 8. Najmłodsi muszą być zachwyceni książką!

  OdpowiedzUsuń
 9. mnie strona wizualna tej książki nie do końca zachwyca, ale treść uważa za ciekawą :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurczę - świetna jest ta książeczka. Zapewne kupię ją mojemu siostrzeńcowi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawie wygląda, chyba kupię swojej chrześnicy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jako totalna miłośniczka smoków jestem na tak! :D

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger