maja 15, 2020

"Wszystko o niedźwiedziach" i "Wszystko o pszczołach"


Chciałam Wam dzisiaj zarekomendować dwie kolejne książki Wydawnictwa Dragon z serii "Wszystko o...", które jak może pamiętacie, bardzo nam się spodobały, i które niezmiennie Wam polecamy:
"Wszystko o krowach"


Niech podniesie rękę ten, kto nigdy nie usłyszał pytania od dziecka skąd się bierze miód, dlaczego pszczoły są pożyteczne, co one robią w kwiatkach i wiele innych tym podobnych pytań. Dla rodziców ciekawych dzieci, dla dzieci, którym ta wiedza może się przydać w życiu, szkole, czy po prostu zaspokoić ciekawość,  polecam książkę Wydawnictwa Dragon "Wszystko o pszczołach".


Czy wiesz, że pszczoły widzą świat na niebiesko?
Czy wiesz, że cały dzień schodzi im na przekazywaniu sobie nektaru z ust do ust?
Czy wiesz, że królowa pszczół może mieć 2 miliony córek?
Czy wiesz, że pszczoły porozumiewają się, tańcząc?
Czy wiesz, że niektóre roje pszczół mogą zmagazynować nawet do 3 kg nektaru dziennie?

Tego i wielu innych rzeczy o pszczołach dowiesz się z tej książki. Wspaniały i zabawny album edukacyjny.


Ta pięknie wydana książka odkryje przed Wami tajemniczy i jakże fascynujący świat pszczół, jednych z najbardziej pożytecznych zwierząt na świecie. Począwszy od podstawowych informacji dotyczących budowy pszczół, hierarchii i roli poszczególnych osobników pszczelej rodziny po bardziej skomplikowane tematy, np. w jaki sposób pszczoły zapylają kwiaty, o klimatyzacji w ulu, o zapachowym kodzie dostępu do ula i wielu wielu innych niezwykle ciekawych rzeczach.

Jack Guichard podchodzi do tematu pszczół na luzie aczkolwiek bardzo merytorycznie. Nie zbywa dzieciaków, a w sposób obrazowy i przystępny wyjaśnia wszelkie zawiłości, tak by nawet najtrudniejsze rzeczy były omówione zrozumiale i bez pozostawiania wątpliwości. Niewątpliwie wielkim atutem książki są ilustrację Carole Xenard. Zabawne, proste, przykuwające uwagę są idealnym dopełnieniem tej uroczej encyklopedii wiedzy o pszczołach.
Szczerze polecamy!
10/10

***

"Wszystko o niedźwiedziach"

To kolejna książka z serii "Wszystko o..." Tym razem autorem jest Francois Moutou, lekarz weterynarii, który również dał radę i stworzył merytorycznie dojrzałą książkę, która językiem dostosowana jest do dzieci - my rekomendujemy dzieciom od ok. 6 lat. Dowiadujemy się z niej skąd pochodzą niedźwiedzie, jaki są ich przyzwyczajenie, jakie prowadzą życie, a to wszystko zupełnie nie nudzi, gdyż informacje te są krótkie, na dodatek okraszone przecudnymi, zabawnymi ilustracjami. Książkę aż chce się czytać!

Skąd się wzięły niedźwiedzie na Ziemi?

Jak stary jest najdawniejszy przodek niedźwiedziowatych?
Czy niedźwiedź polarny jest największym lądowym drapieżnikiem świata?
Ile palców ma panda?
Czy słyszeliście o niedźwiedziu okularowym?

Tego i wielu innych rzeczy o niedźwiedziach dowiesz się z tej książki. Wspaniały i zabawny album edukacyjny.Z książki dowiemy się się również jak wygląda macierzyństwo  i wychowywanie niedźwiedzi, w tym dość specyficzne pierwsze miesiące życia niedźwiedzi polarnych, czy czym jest sen zimowy u tych zwierząt oraz wiele, wiele innych tematów.

Obie książki podzielone są na rozdziały główne oraz krótkie, 1, 2 stronicowe podrozdzialiki, które zwięźle wyjaśniają dany temat. U nas wystąpił mały problem z rozdziałem dotyczącym spotkania pana i pani niedźwiedź oraz ich 'kopulacji'. Co tu dużo mówić, nie jest łatwo wyjaśniać pewne słowa ;)

Książka pokazuje również, jakie zagrożenia czyhają na niedźwiedzie, czy ... za co niedźwiedzie na pewno dostałyby medale na olimpiadzie. W książce mamy także rozdział poświęcony znanym niedźwiadkom oraz wyjaśnienie skąd się wziął miś pluszowy.  

Szczerze polecamy!

10/10

Moja córka bardzo lubi całą serię "Wszystko o...", często, tak po prostu przy różnych czynnościach przekazuje nam przeczytane informacje - a mamo a wiesz, że ... Widać, że taka forma przekazu wiedzy, w zabawny, zwięzły sposób jej odpowiada, i co najważniejsze ta wiedza jest łatwo-przyswajalna.  A informacje, które poznacie zaskoczą niejednego z Was ;)


15 komentarzy:

 1. Mój chrześniak ma tę książkę Wszystko o pszczołach i jest nią zachwycony. Była to inspiracja od pani z przedszkola. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne książeczki :) dzieci mogą sie z nich troche nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba kupię te książeczki dla mojego syna, który jest niezwykle ciekawy świata i ciągle wypytuje się mnie na temat różnych roślin, owadów i zwierząt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna seria i niezwykle przydatna. Zabawa i edukacja w jednym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne książeczki, szczególnie ta o pszczołach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie jest ta seria. Jeszcze ładnie została wydana.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej, urocze! Muszą być fantastyczne :) Wspaniała, śliczna seria. Dla mnie przydałaby się taka o kotach :D
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja po prostu uwielbiam takie książki- bo co tu dużo mówić, o tych wspomnianych przez Ciebie ciekawostkach nie miałam pojęcia. A takie publikacje są prawdziwą kopalnią takich informacji:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. fajne że są takie pozycje! sama bym sie sporo nowych rzeczy dowiedziała ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmią ekstra, zwłaszcza, że to wcale nie są takie proste pytania! ;) Lubię takie pozycje, uroczo wydane, które przyniosą wiedzę i dziecku, i dorosłemu! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajne propozycje :) Książka o pszczołach brzmi bardzo ciekawie, zwłaszcza, że czasami zapominamy, jak ważną pełnią rolę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiamy przyrodnicze ciekawostki - chętnie przyjrzymy się książkom bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 13. Też polecam. Te książki sa rewelacyjne

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajne są takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger