grudnia 20, 2019

Wydawnictwo Dragon o zawodach

Zapewne spora część z Was zauważyła moje posty na Instagramie ze zdjęciami książek dla dzieci od Wydawnictwa Dragon. Książki okazały się świetną lekturą zarówno dla mojej córki, jak i dla mnie. Nasze zdanie o tym, która jest lepsza są podzielone. Mnie bardziej zainteresowała "Skąd lekarz wie jak leczyć", a moją córkę "Czy krowy jeżdżą do weterynarza". A które spodobają się Waszym dzieciom? Zapraszam na szczegółowe informacje:

1. "Czy krowy jeżdżą do weterynarza?" Łukasz Łebek
Autor, Łukasz Łebek, w książce "Czy krowy jeżdżą do weterynarza?" zaznajamia dzieci z zawodem weterynarza. Opowiada na czym polega jego praca, czy jest trudna, jak wygląda wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Oprócz wprowadzania małych czytelników w tajniki pracy weterynarza, autor opisuje i wyjaśnia zachowania zwierząt. Pisze jak pocieszyć przestraszonego psiaka -> możemy się tu nieźle  zdziwić, opisuje jak działa szczepionka, wyjaśnia, czy kot może pić mleko bądź ... po co kotu wąsy. Mnie, dorosłą, wiele rzeczy zdziwiło i zaciekawiło, podobnie moją córkę.
Sposób pisania i wyjaśniania jest dla dzieci zrozumiały. Tematy i pytania potrafią zaciekawić, a odpowiedzi nieźle zdziwić. Jeżeli planujecie kupić dziecku zwierzątko myślę, że niezłym wprowadzeniem do tematu będzie właśnie ta książeczka.

Książką z tej samej serii jest:
 
2. "Skąd lekarz wie jak leczyć" Dominika Mukreckiego
 
Autor w tej części zaznajamia czytelników z pracą i zawodem lekarza. Opisuje, co trzeba zrobić żeby móc leczyć ludzi, czy ta praca jest trudna, dlaczego czasem przypomina pracę detektywa. Po takim wprowadzeniu przechodzimy do 'opowieści' o funkcjonowaniu organizmu. W krótkich, 2 stronicowych rozdziałach, autor odpowiada na różnorakie pytania: czym organizm człowieka różni się od innych, co to jest metabolizm, czy jedzenie może być lekarstwem, czy: dlaczego krew płynie? Zwięzłe, dość łatwo przyswajalne informacje, które podane w ciekawy sposób i uzupełnione ilustracjami Tomasza Pląskowskiego, odpowiedzą na nurtujące dzieci pytania, bądź rozbudzą w nich żądzę wiedzy, która będzie kontynuowana w szkole na lekcji biologii.
Jestem pewna, że sporo dzieci myśli o zostaniu w dorosłym życiu lekarzami bądź weterynarzami. Te książki pokazują im z czym te zawody się wiążą, a oprócz tego przekazują sporą dawkę rzeczowej wiedzy. Mnie osobiście, bardzo podobają się takie książki i cieszę się, że są dostępne na naszym rynku i mogę je razem z córką z ciekawością czytać.

Widocznym już na zdjęciach plusem książek jest wydanie: format, twarda okładka, ilustracje, wydzielane w tekście ciekawostki, większa czcionka. To wszystko sprawia, że książkę czyta się z z przyjemnością i równie przyjemnie obdarowuje nią małych i większych czytelników.
 

28 komentarzy:

 1. Bardzo dobre książki! Dzieci mogą się sporo o zawodach dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubią książki dla dzieci, które uczą, więc zdecydowanie jestem na tak. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te pokazują jak wygląda konkretna praca i dodatkowo zawierają wiele potrzebnych i ciekawych informacji okołopracowych :)

   Usuń
 3. Nie wiem jak, bo jeszcze nie mam dzieci, ale o tej pierwszej już wcześniej czytałam. Obie wydają się być fajne.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że przekazują sporą dawkę wiedzy o tych zawodach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda i na szczęście robią to w bardzo przystępny sposób

   Usuń
 5. Bardzo przyjemne książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Druga pozycja wydaje się mi być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie książki to zbawienie dla rodziców, które po tysięcznym "A dlaczego?" po prostu wymiękają.

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. I dla rodziców, nawet ja dowiedziałam się z nich paru ciekawostek ;)

   Usuń
 9. Dla jakiego wieku są odpowiednie? Może kupię w przyszłym roku na prezenty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. od ok 7, a do ilu to już zależy jak bardzo są ciekawskie:) Spokojnie podarowałabym je i 10 latkowi, gdyby wykazywał zainteresowanie tematem :)

   Usuń
 10. Bardzo fajne pozycje dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe wydania dla najmłodszych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie dla najmłodszych bo jednak sprawy sa tam trochę skomplikowane poruszane, takie starsze przedszkolaki :)

   Usuń
 12. W naszej szkole było coś takiego jak miesiąc zawodów - dzieci spotykały się z przedstawicielami różnych profesjach, opowiadały o swojej wymarzonej pracy, robiły prace plastyczne w tym temacie itp. Myślę że ważne jest pokazywanie dzieciom i młodzieży! wachlarza możliwości, że mają na prawdę szerokie pole do popisu jeśli chodzi o wybór zawodu. Takie książki dla dzieci też w tym pomagają

  OdpowiedzUsuń
 13. O tej książce o lekarzu, kiedyś gdzieś czytałam. Wydaje mi się byc mega fajna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie była świetna, córkę bardziej zainteresował weterynarz 😉

   Usuń
 14. Świetne książki. Wogole wydawnictwo Dragon popisalo sie w tym roku. Wydali na prawde genialne tytuły dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger