października 09, 2023

Horror dla dzieci, czyli ilustrowana adaptacja "Drakuli" Brama StokeraTajemniczy hrabia Drakula od lat terroryzuje Transylwanię ze swego
wielkiego gotyckiego zamczyska. Gdy jednak Jonathanowi Harkerowi
– jego ostatniej ofierze – udaje się stamtąd uciec, długowieczny wampir
wreszcie będzie musiał się zmierzyć z godnymi przeciwnikami!

Jako mama 10-latki, uwielbiającej opowieści z dreszczykiem, nie mogłam przejść obojętnie obok najnowszej propozycji Wydawnictwa Frajda. Ilustrowana wersja "Drakuli" wydała mi się strzałem w dziesiątkę, czy tak było? 

Owszem, tak właśnie było. 

Według mojej córki książka wzbudzała dreszczyk emocji, a miejscami i strachu, ale mimo to nie mogła się od niej oderwać. Napisana w niezwykle wciągający sposób, była idealną lekturę dla początkującej miłośniczki literatury grozy. 
* Ze swojej strony polecam także dorosłym, którzy nie mieli okazji poznać oryginalnej, pełnej wersji "Drakuli".
Książka mimo iż przeznaczona dla młodszych czytelników - rekomendujemy dla dzieci 9+ - to jednak bardzo dobrze oddaje pierwotną powieść Brama Stokera. 


Książka jest bardzo starannie wydana. Twarda, przyciągająca wzrok okładka, stonowane kolorystycznie ilustracje; czcionka, pogrubienia - wszystko to ułatwia czytanie, sprawiając, że powieść jest przejrzysta. A o tyle jest to ważne, że tekst składa się z listów, wycinków z gazet, dzienników. 

Gratuluję Wydawnictwu Frajda genialnego pomysłu na dostosowanie klasycznej powieści do możliwości percepcyjnych młodych czytelników.

POLECAMY!
                                                                                                                                                               

16 komentarzy:

 1. Chętnie bym zajrzała do tego wydania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie dostowanie do młodego czytelnika to rzeczywiście dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Literatura grozy, nawet w lekkim wydaniu, to nie dla mnie i gdybym miała małe dzieci, to chyba bym im nie czytała takich opowieści :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta książka jest raczej dla tych dzieci, które już od jakiegoś czasu czytają, dla młodszych polecam jednak inne książki :)

   Usuń
 4. Bardzo fajny pomysł, żeby taką książkę wydać w wersji dla dzieci! Ciekawe czy będzie takich więcej :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie pomysły! Po pierwsze podoba mi się taka literatura w wersji dla dzieci - 9+ to spora grupa, a często do niej są skierowane bardzo specyficzne i dosyć podobne do siebie książki, więc poszerzanie tematyczne jest świetne! Po drugie "Dracula"! Doskonały plan na zachętę i do klasyki, i do grozy, i do fantastyki. Po trzecie jest elegancko wydana, a jak wszyscy wiemy, dla dzieci bodźce wzrokowe podczas czytania mają znaczenie!
  Ogromnie mi się podoba i myślę, że będzie z tego prezent. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie wypunktowałaś wszystko, co miałam do powiedzenia o tej książce ;)

   Usuń
 6. Moja córka jest strachliwa, więc książka nie jest dla niej, ale ja opowieść o Draculi uwielbiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że Twoja córka jest jeszcze za mała na tego typu książki. Polecamy ją jednak dla dzieci szkolnych :)

   Usuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger