września 30, 2023

Porywy namiętnych serc. Saga Krynicka T.3 - Edyta Świętek

Płomienne romanse, niebezpieczne intrygi i odważne decyzje zmienią wszystko

Czasy są niespokojne. Nawet do Krynicy docierają wieści, że może wybuchnąć wojna. Mieszkańcy i kuracjusze odsuwają jednak tę myśl jak najdalej. W uzdrowisku czas płynie inaczej. Zabawy, przejażdżki konne i liczne przyjęcia sprawiają, że niełatwo oprzeć się uczuciom. Jak odróżnić prawdziwą miłość od przelotnego zauroczenia?

Aurelia cieszy się szacunkiem i zaufaniem mieszkańców Krynicy. Nikt nie wie, że za skromnym uśmiechem i odważnym spojrzeniem kryje się wiele mrocznych tajemnic. Już wkrótce jej podopieczna będzie musiała się zmierzyć z ciężarem jednej z nich.
Zrozpaczona Teosia postanawia, że zrobi wszystko, by odkupić winy swoich przodków. Porzuca ukochanego oraz romantyczną wizję przyszłości i postanawia zostać akuszerką. Dopiero w wojennej zawierusze przekona się, że miłość wystawi ją na próbę w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Edyta Świętek pisze niezwykłą opowieść, przeplatając losy fikcyjnych bohaterów z historycznymi postaciami żyjącymi w cieniu znanego uzdrowiska.
Jakże przyjemnie i ciekawie było powrócić do Krynicy. Zdecydowanie to jedna z ciekawszych sag jakie czytałam. Trzeci tom nie odbiegał jakością od dwóch pozostałych. Przeczytałam w dwa dni i bardzo Wam polecam sięgnięcie do niej.

W "Porywach namiętnych serc" śledzimy dalsze losy Aurelii i jej rodziny. Jednak fabuła, tym razem, w dużej mierze skupia się na podopiecznych kobiety, Teodozji i Stanisławie. Jesteśmy w niej świadkami przemiany jaka zachodzi w dziewczynie od czasu wydarzeń w tomie drugim. Również Stanisław zmienia swoje nastawienie, a w pewnym momencie i życie.

Ponownie autorka, Edyta Świętek, z dużą swobodą włącza do fabuły bohaterów historycznych. Ich integracja z fabułą jest świetnie przeprowadzona i bardzo powieść ubogaca, czyniąc ją jeszcze ciekawszą. Czas w Sadze Krynickiej nie stoi w miejscu. Lata płyną, dochodząc do pierwszej wojny światowej. Autorka pokazuje jak wyglądała ona w Krynicy i okolicach. Osobiście bardzo czekałam na poznanie dalszych losów Nikifora i jego matki, tutaj również autorka nie zawiodła, wspominając nie tylko o nich, ale w ogóle Łemkach i ich udziale w wojnie. 

Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić Wam powyższą sagę a samej czekać na kolejny, ostatni już tom Sagi Krynickiej :)


Pozostałe tytuły:

Tom 3 - jw.
Tom 4 - "Uroki promiennych dni"

10 komentarzy:

 1. Cała ta saga dopiero przede mną. Uwielbiam książki Edyty Świętek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Poznawanie tej sagi jeszcze przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś skuszę się przeczytać tą sagę, bo zapowiada się ciekawie :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znałam tej sagi. Chętnie zapiszę sobie tytuł na jesienne wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie poznałam jeszcze poprzednich tomów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro polecasz to wezmę pod uwagę przeczytanie tej sagi

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam już trochę o tej sadze, mam ją na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj :) Miło mi tu gościć. Czytałam różne recenzję tej powieści i bardzo mnie kusi żeby ją przeczytać. Ciekawa fabuła, uwielbiam takie sagi.

  Miłego wieczoru.
  Kasia Dudziak, Kasine bziki

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie znam tej sagi, może warto zacząć od pierwszego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jest to gatunek, po który często sięgam, ale może mogłabym dać tej serii szansę :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger