kwietnia 27, 2021

"Gdzie w Polsce na weekend" Katarzyna Węgrzyn

Polska to piękny, ale chyba przez wielu niedoceniany - pod względem krajoznawczym - kraj. Jesteśmy uprzywilejowani, gdyż mamy dostęp zarówno do morza, jak i do gór, a pomiędzy nimi puszcze, lasy, jeziora, rzeki, zabytkowe miasta. Kiedyś bardzo mi się marzyło posiadanie kampera i długa podróż po naszym kraju. Nie mam ciągot do poznania świata, zdecydowanie bardziej ciągnie mnie do poznania Polski. A Wy? Mając do wyboru wycieczkę zagraniczną i krajoznawczą, którą byście wybrali?

Katarzyna Węgrzyn, autorka książki, jest jednocześnie autorką bloga gdziewpolscenaweekend.pl To ona zabiera nas w podróż po niezwykłych, znanych i nieznanych miejscach w każdym z 16 województw. 

Gdzie w Polsce na weekend to:

100 gotowych pomysłów na udany wyjazd
100 niezwykłych miejsc w Polsce, których nie można przegapić

Autorka stworzyła bardzo dobry i bardzo praktyczny przewodnik, który nie jest tylko pustym opisem polecanych miejsc. Katarzyna Węgrzyn zawarła w nim informacje, które ułatwią nam zaplanowanie wycieczki. Będziemy wiedzieli, czy przeznaczyć na nią jeden dzień, czy też lepiej zarezerwować sobie cały weekend, czy będzie nam potrzebny samochód aby się dostać na miejsce, albo czy daną trasę da się przejść z dziecięcym wózkiem. Autorka zawarła także informacje o atrakcjach znajdujących się w pobliżu opisywanego miejsca.

Przewodnik podzielony jest na rozdziały. Możemy wybrać, czy wyszukujemy ciekawe miejsca z posegregowanych tematycznie (tj. zamki, kopalnie, niezwykłe miejsca itd.), czy po województwie. Mamy tutaj polecone takie miejsca, jak m.in: Pustynia Błędowska, Mofeta w Jarzębiku, Podziemie browaru Perła, Zamek Chojnik, Park Rozrywki Majaland, Góry Stołowe itd. itp. Wiele znanych, albo całkowicie nowych (przynajmniej dla mnie) miejsc. Kiedy na świecie szaleje jeszcze Covid myślę, że warto przeznaczyć ten czas na poznanie piękna Polski.

Gdzie w Polsce na weekend urozmaicony jest dużymi fotografiami, a dzięki temu, że opisy są składne i zawierają najważniejsze informacje bez zbędnego lania wody, autorka mogła zawrzeć w nim naprawdę dużo miejsc wartych zwiedzenia. Jeżeli lubicie podróżować, albo chcielibyście poznać bliżej piękne, czy ciekawe miejsca w Polsce to ten przewodnik z pewnością pomoże Ci zaplanować podróż. Polecam!


To jak kochani, gdzie się wybierzecie na najbliższą wycieczkę? :)

12 komentarzy:

 1. Mnie się nieustannie śnią góry i morze. Ale najchętniej w Tatry. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to może być bardzo inspirująca publikacja. Mam nadzieję, że za jakiś czas zagości również u mnie w domu i będzie pomocna w wyborze miejsc na wypady na weekend.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie zapoznam się z tą publikacją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka, chyba się w nią zaopatrzę. Mam inną o takiej tematyce, jest w niej mnóstwo miejsc, ale opisy są bardzo krótkie i bez posiłkowania się internetem nie wiem nawet czy chcę to miejsce odwiedzić czy nie, nie mówiąc już o praktycznych wskazówkach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super książka dla osób chcących trochę pozwiedzać Polskę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To musi być fajna publikacja. Warto na pewno do niej zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja nie bardzo do takich pozycji jestem przekonana:) kocham góry i tylko tam jeżdżę;p

  OdpowiedzUsuń
 8. A przetestowałaś któreś z miejsc polecanych w książce?

  OdpowiedzUsuń
 9. Sporo jeżdżę po Polsce, uwielbiam zwiedzać różne zakątki. Teraz, z powodu pandemii, głównie uskuteczniam krótkie wycieczki po regionie. Mam kilka przewodników. Do tej publikacji także bym chętnie zajrzała. Może ją sobie kupię. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. fajna publikacja. teraz podróżować tylko po Polsce

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak w Polsce jest tyle pięknych miejsc. Ja np. lubię wracać na Roztocze, podoba mi się klimat Bieszczad, a wakacje też w tym roku będą w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przejrzę tę publikację. Zazwyczaj kupuję przewodniki konkretnych miejsc, ale taka inspiracja ogólna też może być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger