kwietnia 19, 2021

Malwinka i Lusia. Ucieczka jednorożca - Kasia Keller

Nowa seria dla wesołych przedszkolaków. Poznajcie Malwinkę. Ta czterolatka jest nieśmiała i wygląda jak wiele dziewczynek w jej wieku: ma niesforne, brązowe loczki i nosi okulary. Na rękach Malwinki jest Lusia, ukochana pluszowa alpaka. Myślę, że dużo dziewczynek ma pluszowe alpaki, ale drugiego takiego duetu jak Malwinka i Lusia - nie znajdziecie.

Czterolatka dzięki swojej bogatej wyobraźni tworzy światy, w których przeżywa niezwykłe przygody. Gdy dorośli nie patrzą, zabawki i przedmioty wokół Malwinki ożywają, a alpaka jest jej nieodłączną towarzyszką . To właśnie często Lusia ma w sobie dość odwagi, aby sterować latającym dywanem albo stawić czoła piratom. Lusia to całkowite przeciwieństwo Malwinki – jest dzielna, waleczna i cały czas pełna optymizmu.


"Malwinka i Lusia" to książka zawierająca trzy opowiadania przeznaczone dla przedszkolaków, ale jak pokazało życie, również nieco starsze dzieci przeczytają ją z przyjemnością i ciekawością. Główną bohaterką książki Kasi Keller jest tytułowa Malwinka - czteroletnia, pełna życia dziewczynka, z którą każde dziecko będzie chciało się zaprzyjaźnić. Dziewczynce zawsze i wszędzie towarzyszy najlepsza przyjaciółka, maskotka Lusia, lama, która nie jest taką zwykłą zabawką. Gdy nikt nie patrzy Lusia ożywa i towarzyszy swojej przyjaciółce w niezwykłych przygodach.

Malwinka to dziewczynka przeniesiona z życia na karty książki. Nie lubi kąpieli, miewa złe humory, kłóci się z przyjaciółką. To co ją jednak wyróżnia to olbrzymia wyobraźnia, która zmienia się w prawdziwą magię. Chociaż, wydaje mi się, że gdy tylko poświęcimy dzieciom trochę uwagi i będziemy rozbudzali ich wyobraźnię, np. czytając książki, to i one będą przeżywały takie magiczne wydarzenia. 


Wracając, jednak, do lektury.
Każda przygoda opisana w książce niesie ze sobą przesłanie i naukę, ale nie nachalną, a delikatnie wplecioną, naturalnie wyłaniającą się z kart opowieści. Autorka, Kasia Keller, jak nikt inny potrafi dostosować treści i język w swoich książkach do konkretnej grupy wiekowej dzieci. Tutaj mamy do czynienia z opowiadaniami dla młodszych. Wydarzenia i słownictwo są zrozumiałe, jasne i nie wymagają dodatkowych tłumaczeń. 

"Malwinka i Lusia" to książka, którą bez obaw możemy czytać swoim dzieciom bądź podarować ją komuś w prezencie. Piękne, kolorowe, pozytywne ilustracje są wspaniałym uzupełnieniem opowiadanych, porywających historii. Krótkie, acz treściwe, wciągną maluchy w magiczny świat, w którym zabawki ożywają, a codzienne wydarzenia mogą być tylko zaczątkiem do przeżycia fascynującej przygody.
POLECAMY!

6 komentarzy:

 1. Mam w rodzinie jednego przedszkolaka, który na pewno ucieszy się z poznania powyższej książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam w rodzinie przedszkolaka. Zarekomenduję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że historie są takie porywające, a ilustracje uzupełniają cały klimat książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najpierw chcę przeczytać ,,Znaki na niebie i ziemi".
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger