sierpnia 11, 2022

Zaświaty. Historie prawdziwe. Ed i Lorraine Warren - Cheryl A. Wicks

Niezwykłe podsumowanie wieloletnich doświadczeń słynnych demonologów w kontaktach z zaświatami.
Ed i Lorraine Warrenowie przez blisko sześćdziesiąt lat zajmowali się badaniami zjawisk nadprzyrodzonych. Odprawili setki egzorcyzmów, przeprowadzili mnóstwo seansów spirytystycznych, a ich wykłady pomogły wielu ludziom zrozumieć, jak niebezpieczna w skutkach może okazać się próba kontaktu ze światem nadprzyrodzonym.

Książka Zaświaty. Historie prawdziwe zgłębia tajemnice najważniejszych dla pary demonologów spraw, które przebadali osobiście. Na podstawie kilku z nich nakręcono słynne filmy, jak Amityville horror, Obecność, Udręczeni czy Annabelle. Warrenowie wyjaśniają również, kiedy po raz pierwszy zetknęli się z siłami nieczystymi, a także z czym wiąże się bycie demonologiem. To także próba odpowiedzi na pytanie, co o zjawiskach nadprzyrodzonych ma do powiedzenia nowoczesna nauka.

Opętania. Nawiedzenia. Egzorcyzmy. Nadprzyrodzone tajemnice związane z wieloma kulturami. Ed i Lorraine Warrenowie po raz kolejny otwierają bramę do świata, który od zarania dziejów wywołuje w człowieku głęboką zadumę i… przerażenie.


https://replika.eu/tytul/zaswiatyhistorie-prawdziwe/Któż z nas nie słyszał o lalce Anabelle, czy przerażającej historii domu w Amityville. Za tymi historiami stoi małżeństwo Warrenów, najsłynniejszych na świecie demonologów, którzy całe życie spędzili, zajmując się duchami, opętaniami i nawiedzeniami.

Edward Warren od wczesnego dzieciństwa doświadczał niewyjaśnionych zjawisk paranormalnych. Twierdził, że widział obok siebie dziwne kuliste kształty, czy słyszał przeraźliwe dźwięki, których oprócz niego, nikt więcej nie widział i nie słyszał. Nie bał się, a coraz bardziej nimi fascynował. Lorraine z kolei, twierdziła, że potrafi kontaktować się z duchami, była medium. Ed poznał Lorraine w wieku 16 lat i z powodu podobnych doświadczeń bardzo szybko się zaprzyjaźnili. Po ślubie i urodzeniu córki założyli Stowarzyszenie ds. Badań Parapsychologicznych w Nowej Anglii. Ich celem była m.in. pomoc podczas egzorcyzmów. 


Życie Lorraine i Eda z pewnością można nazwać fascynującym i tak też jest ono przedstawione w książce "Zaświaty. Historie prawdziwe". Autor pokazuje jak wyglądało małżeństwo Warrenów, jakie prowadzili sprawy, z czym musieli się zmagać. Jeżeli znacie to małżeństwo, bądź interesują Was zjawiska paranormalne, czy też chcecie poznać prawdziwe historie, które stoją za takimi filmami, jak: 
Amityville horror, Obecność, Udręczeni czy Annabelle to koniecznie sięgnijcie po książkę "Zaświaty...".

Zarówno Ed, jak i Lorraine już nie żyją, a ta pozycja jest trochę takim ukoronowaniem ich 60-letniej działalności. Przedstawia sprawy, które prowadzili, ale pokazuje również ich małżeństwo, kulisy życia codziennego. Polecam osobom, które znają Warrenów, oraz tym, którzy chcieliby ich poznać.


Fragment książki

10 komentarzy:

 1. To nie moje klimaty, więc nie planuję czytać

  OdpowiedzUsuń
 2. myślę, że z przyjemnością, albo raczej z ciekawością sięgnę po tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno warto poznać niecodzienną historię ich małżeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jakiś czas temu inną książkę o Warrenach. Tę też bym chętnie kiedyś bliżej poznała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka z pewnością znajdzie swoich fanów, ale to raczej nie jest pozycja dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo słyszałam o książkach tego duetu, ale do tej pory nie miałam okazji niczego przeczytać i póki co nic nie zapowiada, że miałoby to się zmienić. Niestety moja hałda hańby nie chce się zmniejszyć i od jakiegoś czasu bardzo ostrożnie wciągam książki na listę do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger