listopada 05, 2020

"Leniwiec, który zmienił nasze życie" Margaret Wild, Vivienne To

Chciałam Wam dzisiaj przedstawić pięknie wydaną przed Wydawnictwo Kinderkulka książeczkę dla młodszych dzieci. Książka ma trochę nieforemny format, ale tę niedogodność rekompensują piękne ilustracje i mądry tekst. "Leniwiec, który zmienił nasze życie" jest świetnym przyczynkiem do rozmowy z dzieckiem, ale przede wszystkim do przemyśleń dla dorosłych.

Rodzice Amelki, czyli bohaterowie "Leniwca", to bardzo współcześni ludzie. Ich życie płynie szybko. Szybko chodzą, robią szybkie zakupy, szybko jedzą. Nie mają czasu na prawdziwy relaks, na zabawę, czy nawet na wysłuchanie swojej córki i prawdziwe uczestniczenie w jej życiu. Pewnego dnia ich córka Amelka przynosi z parku zwierzątko. Nietypowe, bo prawdziwego ... leniwca. Od momentu, w którym znalazł się on w ich domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy...

Leniwiec to zwierzątko, które hamuje, i to dosłownie, rodzinę Amelki. Wszystko robi P O W O L I, i dzięki temu także rodzice dziewczynki musza zwolnić. Nagle znajduje się czas na spokojny posiłek, na porozmawianie z sąsiadami, na posłuchanie, co ma do powiedzenia ich córeczka. Rodzina odkrywa, że nie trzeba tak pędzić, że można czerpać radość z tego, co się robi, z chwili, która tak szybko mija. Najbardziej szczęśliwa z tego powodu jest oczywiście Amelka. I to właśnie pokazuje, co tak naprawdę jest w życiu dziecka ważne - CZAS, który mu poświęcamy, który jest najcenniejszym darem, jaki możemy mu podarować. Czas na wysłuchanie o tym, co słychać w jego życiu, czas na zabawę, spacer. Nie zabawki, nie pieniądze a możliwość spędzenia wspólnych chwil. Leniwiec nauczył rodzinę Amelki życia, otworzył im oczy.  

"Leniwiec, który zmienił nasze życie" to pięknie ilustrowana bajka, która idealnie nada się dla małych dzieci. Mało tekstu, duże, wyraziste, kolorowe obrazki, które idealnie z tym tekstem współgrają. Łatwo przyswajalna treść, którą możemy rozwinąć, rozmawiając o niej z naszym dzieckiem. Świetna pozycja dla współczesny zaganianych rodzin. 
Polecamy!


Dla dzieci 3+

Do zakupienia m.in w księgarni Tania książka

24 komentarze:

 1. Z pewnością, jest to ciekawa propozycja dla dzieci. Szkoda, że nie pokazałaś chociaż jednej ilustracji.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie załaczyło mi się zdjęcia, teraz już jest :)

   Usuń
 2. Za jakiś czas będę miała komu czytać takie książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo cenię sobie pięknie ilustrowane książki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, to bardzo podnosi ogólne wrażenie o książce

   Usuń
 4. Mam podobnie jak Agnieszka - chrześniak ma już zapas podobnych, w tym ode mnie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie bardzo sympatycznie prezentuje się ta bajeczka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja ostatnio kupuje ksiażeczki dla córki mojej przyjaciółki. Ta ma piekne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi sie i wydanie i poruszony temat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mocno współczesna, chociaż wprowadzony lockdown pewnie zacieśni nieco więzy rodzinę i spowolni nasze życie :)

   Usuń
 8. Leniwce to zwierzaki, które można tylko kochać. Są przeurocze. Myślę, że dzieci też tak sądzą, dlatego ta książeczka z pewnością wielu się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jaka fajna książeczka! Sama chętnie też bym do niej zajrzała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiedzi
  1. Piękne ilustracje więc dla maluchów w sam raz :)

   Usuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger