czerwca 10, 2024

Cześć, tu Kopernik! - Max Czornyj

 

Jak nie trudno się domyśleć, "Cześć, tu Kopernik!" opowiada o ... Koperniku, Mikołaju Koperniku. Nie znajdziemy tu jednak suchych faktów i nudnego przekazu encyklopedycznych informacji. Max Czornyj stworzył pełnokrwistego Kopernik i dając mu głos pozwolił opowiedzieć o swoim życiu. Pierwszoosobowa narracja najlepiej trafia do młodego czytelnika, przykuwając jego uwagę. 

Mikołaj Kopernik okazuje się niezwykle ciekawą postacią, która ma do opowiedzenia nie tylko swoją historię, ale przemyca do treści również wiele ciekawostek. Autor, mimo, iż częściej pisze dla dorosłych, jak się okazuje potrafi dostosować przekaz i słownictwo do młodszego czytelnika. Książka jest przystępnie napisana, bez stosowania niezrozumiałych sformułowań. Dostajemy pełnowartościową opowieść o jednym z najważniejszych ludzi, poprowadzoną od młodości aż do jego śmierci. Moja córka mówi, że idealnie nadaje się na relaks; nie jest nudna i można się z niej wiele nauczyć

Opowieść, urozmaicona kolorowymi ilustracjami, zamknięta jest w bardzo ładnej, twardej oprawie. Widać dopracowanie Wydawnictwa przy jej wydawaniu. Będzie pięknie prezentowała się na każdej książkowej półce. POLECAM!

Czekamy na kolejną książkę z serii: Genialni odkrywcy

Cześć, tu Kopernik! Mikołaj Kopernik.


To ja zastałem Ziemię w centrum wszechświata, a potem na jej miejscu umieściłem Słońce. Sporo jak na jednego człowieka, prawda? Nie dla mnie.
Astronomia stanowiła jedynie moje hobby. Pomiędzy kolejnym obserwacjami ratowałem świat od zarazy, broniłem miast i wznosiłem fortece. Walczyłem przeciw osławionemu Zakonowi Krzyżackiemu. Byłem dyplomatą i świadkiem niezwykłych wydarzeń.

Czy zechcecie spojrzeć na świat moimi oczami? Wykonacie ze mną wspaniałe doświadczenia oraz zyskacie nowych przyjaciół. Daję słowo.

Pokażę Wam zaćmienie Księżyca i opowiem na czym polega. A potem razem wstrzymamy Słońce i ruszymy Ziemię. Z Wami będzie mi znacznie łatwiej.


Jesteście gotowi?


Lunety w dłoń! Zacznijmy od odnalezienia Wielkiej Niedźwiedzicy! Wiecie jak ją wytropić?
„Genialni Odkrywcy” to nowa seria książek dla dzieci, w której poznajemy naukowców, wynalazców, podróżników. Wszystkie postacie, nie bez przeszkód, dokonały odkryć zmieniających świat, mających wpływ na naszą cywilizację.9 komentarzy:

 1. Genialna publikacja, za moich czasów nie było takich ;-).

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudownie, że taka seria jest dostępna na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjny sposób, ale połączyć przyjemne z pożytecznym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Publikacje Czornyja dla dzieci są świetne i w naszej bibliotece cieszą się popularnością. Kolumba już mamy, tą muszę zakupić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł z pierwszoosobową narracją!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam kilka książek M. Czornyja, ale to były takie dla dorosłych czytelników. Jedne bardzo wciągające, inne trochę mniej, no i zazwyczaj brutalne. Chętnie kiedyś sięgnę też po jego propozycje dla młodszego grona odbiorców :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że podsunę tę książkę moim siostrzeńcom.

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger