marca 10, 2023

Smoczy autor - Paweł Gołuch. Patronat medialny

Jak uleczyć pamięć króla? Gdzie ukrył się autor? I jak go dogonić, skoro wszystko już zostało napisane?Janek i Karolina wyruszają na poszukiwanie autora, który jako jedyny może zdjąć klątwę z króla Władysława. Sprawa jednak nie jest prosta, bo jak znaleźć kogoś, kto nie jest postacią z bajki, ale sam ją napisał? Rozwiązując kolejne zagadki, depczą autorowi po piętach, choć i tak wciąż pozostają o krok za nim. A kiedy są już blisko, spotykają kogoś, kogo nigdy w życiu nie chcieliby spotkać.


Paweł Gołuch powraca do Smoczych Kronik w iście mistrzowski sposób. Mamy napięcie, mamy tajemnice, mamy przygodę i mamy morał - i to nie jeden. A wszystko to przekazane w niezwykle przystępny dla dziecka sposób mimo, iż przekazywane wierszem. Rymy składają się tu w wydarzenia, które pędzą, nie dając czytelnikowi wytchnienia. Podróż goni podróż, a cel to zdaje się przybliżać, to oddalać. Tajemniczy Autor, postać wręcz mityczna, umyka pościgowi, w którym dogonić go próbują Janek i Karolina. Młoda para nie działa jednak sama. Autor pokazuje siłę przyjaźni, która nie opuszcza w potrzebie, trwa gotowa na wszelką pomoc.


W Smoczym autorze pojawiają się zarówno nowi bohaterowie, jak i ci wspominani we wcześniejszych tomach. Tutaj zyskują okazję do wyjaśnienia starych waśni. Autor pozwala na rehabilitację bohaterów i naprawienie złych uczynków.

To na co szczególnie chciałabym zwrócić uwagę to subtelny sposób, w jakim autor przemyca mądrości życiowe. Nie epatuje morałem, ale przemyca go w treści wydarzeń. Dzieci, nienachalnie przyswajają pozytywne wzorce, poznając jednocześnie, nie tylko tajemnicę autora, ale także uświadamiając sobie jaki same posiadają ogromny dar. 


Brawa dla Pawła Gołucha za stworzenie rymowanej historii w trzech aktach, która tak pięknie zatoczyła koło, zabierając małych czytelników w podróż pełną przygód i niebezpieczeństw. Pozwoliła odkrywać sekrety i tajemnice, których rozwiązanie ostatecznie czeka na Was w Smoczym autorze.
POLECAM!


Pozostałe książki z cyklu Smocze Kroniki:Na moim Instagramie oraz na facebook'u odbywa się rozdanie, w którym są przewidziane dwie nagrody do wyboru - albo cały pakiet "Smoczych Kronik", albo tylko 3 tom - serdecznie zapraszam :)


3 komentarze:

  1. Znam pewnego młodego człowieka, który uwielbia smoki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam, że dzięki Tobie mam ochotę poznać tę serię od początku.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mój starszy siostrzeniec będzie tym cyklem zachwycony.

    OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger