grudnia 04, 2021

Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej - Marek Marcinowski

Akwarium w suficie, sekretne przejścia, podziemne tunele czy legendarne skarby – o tym wszystkim, a także o innych skrywanych przez zamki tajemnicach dowiedzą się Julka i Krzyś podczas swojej wakacyjnej podróży. Daj się porwać przygodzie i razem z bohaterami poznaj historyczne perełki leżące na terenie Polski!

Marek Marcinowski to autor, który porwał nas już w kosmos oraz zwrócił naszą uwagę na problem zanieczyszczenia Ziemi. Tym razem, autor zabrał nas w fascynującą podróż po zamkach Polski Południowej. Naszymi przewodnikami w tej wyprawie są rodzice dwójki bystrych, rezolutnych i ciekawych świata dzieci - Julki i Krzysia, którzy usłyszawszy propozycję wycieczki krajoznawczej tropem zamków i ich tajemnic, bez wahania wyrazili zgodę.

Wsiadamy więc do samochodu i jedziemy...

Julka i Krzyś, jak chyba wszystkie dzieci, uwielbiają tajemnice i przygody, ale też szybko się nudzą, dlatego Marek Marcinowski przekazuje ciekawostki o zamku, w którym w danej chwili się znajdują, nie zanudzając małych czytelników długimi opisami. Krótko, zwięźle, acz treściwie przekazuje najważniejsze informacje i legendy, które mogą zainteresować dzieciaki. 

"Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej" to książka, która może stać się swoistym przewodnikiem oraz drogowskazem, wskazującym ciekawe miejsca na mapie naszego pięknego i chyba nadal niedocenianego kraju. Może warto rozważyć podróż śladami książkowych bohaterów?Wszyscy wiemy, jak wielki walor edukacyjny mają wszelkie wycieczki i podróże. Z pewnością taka forma nauki jest przez dzieci nie tylko akceptowalna, ale i pożądana, a gdy dołożymy do tego sekrety kryjące się w murach zamków, tajemnice i niewyjaśnione zjawiska z nimi związane to chyba mamy przepis na udane wakacje. 

Niezaprzeczalnym walorem książki Marka Marcinowskiego jest to, iż pomaga rozbudzić w dzieciach ciekawość naszym pięknym krajem, co mam nadzieję, będzie procentowało chęcią poznania kolejnych interesujących miejsc i historii z nimi związanych. 

5 komentarzy:

 1. Gorąco polecam tę książkę. Cieszę się, że mogę jej patronować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wiesz z pewnością - mieszkam w południowej Polsce, i sporo zamków odwiedziłem właśnie, będąc dzieckiem i trochę później. Serdecznie pozdrawiam Femina domi :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. To bardzo ciekawa propozycja dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra pozycja dla maluchów i ich opiekunów :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger