sierpnia 24, 2021

Wrzesień - na to czekam


Wrzesień to nie tylko nerwy i stres związany z powrotem do szkoły, to także przyjemności związane z ciekawymi premierami. Poniżej moja lista książek, które najbardziej mnie zainteresowały, i tym samym, które mam nadzieję przeczytać. Na końcu listy niespodzianka, książka, którą objęłam swoim patronatem.SUBIEKTYWNY WYBÓR WRZEŚNIOWYCH PREMIER KSIĄŻKOWYCH


 • "TAJEMNICA Z PRZESZŁOŚCI" T.2 Sylwia Kubik


Nikt nie stanie ci na drodze do prawdziwej miłości.

Ewa zakochuje się w Kamilu, rozważa nawet, czy z nim nie zamieszkać. Mimo to Antek dalej wytrwale zabiega o jej względy.

Szczęście zakochanych zakłóca niespodziewany przyjazd dawnej znajomej Ewy, Agnieszki, która prosi ją o pomoc. Ewa chce zerwać z przeszłością – dlatego odmawia. Jednak Agnieszka zaczyna ją szantażować. I Ewa ze strachu ulega.

Czy sekret, które chce wyjawić Agnieszka, spowoduje, że Ewa i Kamil się rozstaną?
Czy ich miłość przetrwa próbę, którą szykuje dla nich los?
PREMIERA 01 września

 • "WALECZNE Z GÓR" Agata Puścikowska


Odważne, zadziorne, poświęcające własne życie dla dobra kraju i drugiego człowieka, dziś w większości niemal całkowicie nie znane. Kim były góralki walczące w czasie II wojny światowej?

Helena Marusarzówna, kurierka tatrzańska i żołnierka AK, w 1940 roku trafiła w ręce Gestapo. Przetrzymywano ją w zakopiańskim więzieniu Palace. Rok później stracono w Pogórskiej Woli.

Helena Błażusiakówna jako osiemnastoletnia dziewczyna została osadzona w „katowni Podhala”. W jednej z cel wyryła wybitym przez oprawców zębem słowa modlitwy, do której Henryk Górecki skomponował swoją „Symfonię pieśni żałosnych”. Przez lata uważano, że zmarła w więzieniu.

Józefa Mikowa ps. „Ryś”, oficer łącznikowy Tajnej Organizacji Wojskowej, działała na terenie Polski i Słowacji. Do ostatnich chwil, mimo tortur, nikogo nie zdradziła. Podczas przesłuchań uparcie milczała, ratując w ten sposób wielu ludzi. Została zamordowana w Palace w 1942 roku.


Agata Puścikowska odkrywa wyjątkowe postaci Walecznych z gór. Z dokumentów archiwalnych, rozmów z mieszkańcami Podhala, Gorców i Beskidów oraz spisanych wspomnień tworzy obraz kobiet z krwi i kości, bohaterek oryginalnych, odważnych, a jednocześnie skromnych i dotąd najczęściej przemilczanych.
Premiera 01 września.

 • "OFIARA DLA KUSICIELA" Aleksander R. Michalak


Dokąd zawiodą tropy z obrazu wyklętego artysty?

Rozwiązywanie zagadek ukrytych w dawnych symbolach może okazać się śmiertelnie niebezpieczne. Jaką okrutną prawdę skrywa stare malowidło?
Aby ją odkryć, Gabor Horthy – specjalista od starożytnych wierzeń – musi uporać się z demonami z własnej przeszłości. Gorzej, że one również postanowiły wziąć go na cel…

Chcąc ocalić przyjaciół, Horthy podejmuje wyzwanie rzucone przez nieznanych, groźnych przeciwników. Mierząc się z nim, wyrusza w podróż, która, tropami malarza i Kompanii Wschodnioindyjskiej, wiedzie przez Gdańsk, Tajlandię i Szkocję, aż na odległą wyspę wielorybniczą, skrzętnie skrywającą mroczne sekrety.

Ponure tajemnice sztuki, sekt, niebywałego bogactwa oraz idącego w ślad za nim upodlenia sprawiają, że pozornie odrębne ścieżki ludzkich losów splatają się w sposób zupełnie nieoczekiwany. Droga ku prawdzie okazuje się kręta i niebezpieczna, a wędrówce po niej towarzyszy budzące lęk brzmienie cedrowego fletu…
Premiera 14 września.

 • "BOGINIE" Alex Michaelides


Wszyscy skrywamy tajemnice, nawet przed sobą.

Dla Mariany Andros – terapeutki grupowej walczącej z własnymi demonami przeszłości – Cambridge to miejsce, gdzie poznała swojego męża. Dla jej siostrzenicy Zoe to tragiczna scena morderstwa jej najlepszej przyjaciółki. W murach uniwersytetu, gdzie ożywają wspomnienia, Mariana poznaje tajne stowarzyszenie młodych dziewczyn – Boginie. Jego członkinie są wstrząśnięte zabójstwem jednej z koleżanek. Grupa jest pod wpływem enigmatycznego profesora Edwarda Foski. Mariana jest pewna, że pomimo iż Foska ma alibi, to on jest sprawcą zabójstwa.

Obsesja Mariany na punkcie udowodnienia winy Fosce wymyka się spod kontroli, grożąc zniszczeniem jej wiarygodności, a także najbliższych relacji. Kobieta jest zdeterminowana, by powstrzymać zabójcę, nawet jeśli będzie ją to kosztowało wszystko – łącznie z własnym życiem.
Premiera już 29 września.

Na tydzień przed premierą wypatrujcie konkursu z książką Michaelides'a
na moim 
Ig - @femina_domi!


Na koniec zestawienia chciałam przedstawić i zachęcić Was do sięgnięcia po książkę, która ukaże się pod moim patronatem:

 • "NIM PADNIE PIERWSZY STRZAŁ" Katarzyna Żwirełło


Nigdy nie lekceważ przeciwnika.

Wydział do Walki z Terrorem Kryminalnym jest na tropie groźnego gangu. Podczas jednego z nieudanych zatrzymań dochodzi do strzelaniny, w której ginie zasłużony funkcjonariusz, a drugi zostaje ciężko ranny. Odtąd oczy całego kraju skupiają się na poczynaniach stołecznych organów ścigania, bez przyzwolenia na najmniejsze błędy.

Młody i pełny zapału Alan Berg zrobi wszystko, by dopaść przestępców, którzy o mało nie zabili jego mentora w policji i duchowego ojca. W swojej determinacji nie jest jedyny, a śledztwo mające ujawnić kryjówkę bossów wydaje się iść jak z płatka…
…aż do zatrzymania, które miało być po prostu rutynową akcją, ale okaże się doświadczeniem, po którym już nic nie będzie takie samo.
PREMIERA 22 wrześnie

18 komentarzy:

 1. Ciekawy wybór :) Ja z wrześniowych premier najbardziej czekam na "Triumf chaosu" Jordana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na wszystkie bym się skusiła. A patronat bardzo, bardzo intrygujący.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie książki są , a przynajmniej wydają się być bardzo interesujące. Wielkie dzięki za ten post. I gratuluję również patronatu. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe premiery się zapowiadają. Wiele z nich chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Waleczne z gór". Zainteresowała mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę, ostatnio miałam tyle na głowie, ze jeszcze nie spojrzałam na premiery września. A wygląda na to, że nadchodzący miesiąc zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy wybór. Gratuluję patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Same ciekawe tytuły. Chętnie przeczytam Twój patronat, bo opis bardzo mnie zainteresował. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedną z tych książek również planuję przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 10. Na początku zaciekawiły mnie te "Waleczne z gór", ale później poczytałam więcej i zniechęciłam się. Z tej listy nic nie przykuło mojej uwagi na dłużej, zresztą nie wiem, czy jest coś, co wychodzi w najbliższym czasie, co by mnie jakoś super zainteresowało. Może wpadłam w jakiś przedjesienny marazm ;)

  Ale patronat zapowiada się całkiem ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co takiego przeczytałaś? Zaintrygowałaś mnie 😉

   Usuń
  2. Autorka to prolajfowiec pracujący w Gościu Niedzielnym i w Religia.TV :) Z tego, co widziałam na Lubimy Czytać, lubi wplatać w swoje książki religijne przekonania. Nikt jej nie broni, po prostu zdecydowanie nie jestem targetem tej pani ;)

   Usuń
 11. Sporo interesujących propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję patronatu ! Właśnie tę książkę bym chętnie pochłonęła :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję patronatu! Brzmi ciekawie!

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger