stycznia 27, 2021

Premiery stycznia 2021 r.

Mieliście czytelniczo dobry miesiąc? A może właśnie się zastanawiacie, czy ukazało się coś godnego uwagi? Jeśli tak to serdecznie zapraszam do mojego wpisu. Przedstawiam najciekawsze - moim zdaniem - premiery stycznia.


 • "The Darkest Moon" Anna Todd
Nowa książka autorki bestsellerowej serii AFTER

PREMIERA 04.01.2021


Jak odzyskać blask najjaśniejszych gwiazd?

Karina tęskni za Kaelem bardziej, niż jest skłonna przyznać. Przystojny żołnierz jeszcze niedawno spał w jej łóżku, pościel wciąż nosi zapach jego skóry. Dziewczyna nie może mu wybaczyć, że pomógł jej jedynemu bratu wstąpić do armii. Przecież w dzieciństwie obiecali sobie z Austinem, że nigdy tego nie zrobią, że nie powtórzą błędów ojca.

Zdaje się jednak, że jej relacją z Kaelem kieruje jakaś tajemnicza siła. Mężczyzna wciąż jest w pobliżu, pojawia się w niespodziewanych momentach i pomaga wszystkim dokoła – także Karinie. Kiedy jej świat chwieje się w posadach, on powstrzymuje go przed upadkiem. Skoro więc dziewczyna nie może pozbyć się Kaela ze swojego życia, postanawia się z nim zaprzyjaźnić. Tym razem to ona wyznaczy zasady i będzie pilnować dystansu, żeby mężczyzna nie mógł jej ponownie zranić.

Czy jednak Kael i Karina zdołają pozostać „tylko przyjaciółmi”?
Co zrobić, kiedy lęk przed cierpieniem staje na drodze do szczęścia?
Jak znaleźć w sobie siłę, by na nowo zaufać?The Darkest Moon to druga część cyklu #STARS rozpoczętego książką The Brightest Stars.

 • "Tuż za ścianą" Louise Candlish
PREMIERA 13.01.2021

Położona na obrzeżach Południowego Londynu ulica Lowland Way to spełnienie idyllicznego snu. Przepiękne rezydencje, życzliwi sąsiedzi, wspólne zabawy dla dzieci w każdą niedzielę. Ale Darren i Jodie, którzy wprowadzają się do jednego z domów, z nikim się nie liczą. Puszczają w nocy głośną muzykę, zaczynają uciążliwy remont i handlują na swojej posesji używanymi samochodami. Wkrótce atmosfera staje się coraz bardziej napięta, a konflikt wisi w powietrzu. Pewnego sobotniego ranka dochodzi do tragedii, która wstrząsa lokalną społecznością...

Podczas gdy policja szuka przyczyny śmiertelnego wypadku, zaczynają padać oskarżenia i okazuje się, że każdy ma coś do ukrycia. Detektywi po kolei przesłuchują mieszkańców, którzy zwierają szyki i zgodnie twierdzą, że winny jest Darren Booth. Ale jest pewien problem. Policja im nie wierzy.

 • "Dlaczego właśnie ja" E.G. Scott
PREMIERA 27.01.2021

Trzydziestokilkuletnia Charlotte mieszka na Long Island i czuje się samotna, od kiedy załamała się jej obiecująca kariera neurochirurga. Na szczęście znajduje pocieszenie na czacie dla kobiet po przejściach, a także u przyjaciółki, która wspiera ją w najgorszych chwilach. Ma również Petera, nowego chłopaka, który nalega, aby ich związek pozostał całkowitą tajemnicą. 

Dlatego kiedy Peter znika bez słowa, Charlotte obawia się zgłosić jego zaginięcie. Kilka tygodni później policja kontaktuje się z nią w sprawie identyfikacji zwłok. Przekonana, że chodzi o ukochanego, Charlotte jedzie do kostnicy i z ulgą stwierdza, że leżące na stole ciało nie należy do Petera, lecz do nieznanej kobiety. Ulga szybko ustępuje konsternacji, a potem przerażeniu, gdy Charlotte uświadamia sobie, że policja interesuje się nią jako jedną z podejrzanych.

Dlaczego ofiara wskazała Charlotte jako kontakt w nagłych wypadkach? O co chodzi? Jakie miejsce w tym wszystkim zajmuje Peter? Charlotte rozpoczyna wyścig z czasem – musi poznać prawdę na temat zamordowanej kobiety i dowiedzieć się, co je łączyło. To, co odkryje, przejdzie jej najśmielsze wyobrażenia.

 • "Krwawe pozdrowienia z Rosji" Heidi Blake
PREMIERA 27.01.2021

Myśleli, że znaleźli bezpieczną przystań na zielonych wzgórzach Anglii.
Mylili się.

Rosyjscy oligarchowie, dysydenci i gangsterzy, którzy uciekli do Wielkiej Brytanii po dojściu do władzy Władimira Putina, umierali jeden po drugim w dziwnych lub podejrzanych okolicznościach. Podobnie przerażający koniec stawał się udziałem ich brytyjskich prawników i pomocników. Jednak władze brytyjskie zamykały każde dochodzenie, dobre stosunki z Kremlem były ważniejsze.

Krwawe pozdrowienia z Rosji to nieopowiedziana dotąd, przerażająca historia o tym, jak Kreml, w bezwzględnej pogoni Putina za globalną dominacją, udoskonalał sztukę zabijania nieprzychylnych sobie obywateli za granicą, na co szpiedzy i rządy zachodnich państw mogły tylko patrzeć z przerażeniem i bezradnością.

Oparta na ogromnym zbiorze niepublikowanych dokumentów, setkach teczek odrzuconych policyjnych dowodów i wywiadach z dziesiątkami osób wtajemniczonych, książka odkrywa jedną z najważniejszych - i przerażających - geopolitycznych historii naszych czasów, opowiadając ją z tempem i werwą thrillera.

 • "Wróbel w getcie" Kristy Cambron
PREMIERA 27.01.2021

Gdy Kaja Makovský dowiaduje się, że niemiecki terror dociera do Pragi, opuszcza Wielką Brytanię, żeby ratować swoją żydowską rodzinę. Kiedy dociera do celu, ucieczka okazuje się niemożliwa, a piekło wojny staje się jej bolesną codziennością. Kobieta trafia do getta w Terezinie, gdzie poznaje dziewczynkę, która niespodziewanie odmieni jej życie.

Kilkadziesiąt lat później Sera James i William Hanoverowie, bohaterowie "Motyla i skrzypiec", po bajkowym ślubie zostają brutalnie rozdzieleni – mężczyzna zostaje oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił, a do tego grozi mu dziesięć lat więzienia. Sera postanawia zrobić wszystko, aby uratować swojego męża i ich wspólną przyszłość.

Losy dwóch kobiet, które dzielą dziesiątki lat, zostaną niespodziewanie złączone historią tajemniczej dziewczynki ocalonej z Holokaustu.

„Wróbel w getcie” to poruszająca opowieść o tym, że nawet w najmroczniejszych czasach nie trzeba tracić nadziei.

 • "Leśniczówka Wszebory" Joanna Tekieli 
PREMIERA 27.01.2021

Zanurzcie się wraz z Olą w pięknej krainie otoczonej wszeborowską puszczą, gdzie dzieje się dobro, a uczucia mają nieposkromioną siłę.

Kiedy firma, w której od lat pracuje Ola nagle zostaje zlikwidowana, młoda kobieta przekonuje się, że rynek pracy wcale nie jest tak łaskawy, jak mówią o tym media. Chwyta się różnych, mało satysfakcjonujących zajęć, aż trafia jej się niezwykła oferta: zredagowanie przewodnika po Wszeborowskim Parku Narodowym. Ola wyjeżdża do Wszeborowa z wielkimi nadziejami, ale nawet w najśmielszych snach nie spodziewa się tego, jak bardzo ten wyjazd i pobyt wśród dzikiej przyrody, wpłynie na jej całe życie.No i oczywiście, najbardziej przeze mnie oczekiwana książka, którą na dodatek miałam przyjemność objąć patronatem to:
 • "Znaki na niebie i ziemi" Kasia Keller
PREMIERA 27.01.2021

Planujecie przeczytać, którąś ze styczniowych premier? 
A może już jesteście po lekturze którejś? 


11 komentarzy:

 1. Czytałam już "The Darkest Moon" Anny Todd, jednak mówiąc szczerze to liczyłam, że będzie lepsza. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie wydają się być interesujące. Pozdrawiam ! PS. Na ostatnią będę polować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nic specjalnie nie wpadło mi w oko. Mam też o wiele mniej czasu na czytanie niż wczesniej, może dlatego specjalnie nie wypatruję nowości...
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa książki "Tuż za ścianą".

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na swój egzemplarz książki "Tuż za ścianą. Chciałabym równie przeczytać"Dlaczego właśnie ja".

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłosiłam się dziś po "Dlatego właśnie ja". Bardzo chciałam ją przeczytać, ale miałam stosik hańby, więc nie odpowiedziałam na pierwsze wezwanie. Teraz przebieram do tej książki nogami ;)

  Przeczytałabym też tę książkę o szachrajstwach Putina, ale obawiam się, że złapałabym zbyt dużego nerwa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tez za ścianą mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wróbel z Getcie może być dobry

  OdpowiedzUsuń
 9. Są tu tytuły, które z pewnością znajdą się na mojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Trzy książki z tej listy mnie zaciekawiły. Ostatnia, ,,Krwawe pozdrowienia z Rosji" i ,,Dlaczego właśnie ja".
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger