stycznia 06, 2018

"Błąd"

Przeczytałam ostatnio kilka młodzieżowych książek, niezwykle - podobno - popularnych. Gdybym ich nie przeczytała mój świat z pewnością by nie ucierpiał. Ich lektura miała jeden pozytyw: zaczęłam się zastanawiać, czy naprawdę świat dzisiejszych młodych ludzi kręci się wokół seksu?

"Błąd" Elle Kennedy jest powieścią bardzo amerykańską. Mamy tutaj młodego, przystojnego, bardzo popularnego studenta Johna Logana - gwiazdę hokejowej ligi uniwersyteckiej, którego życie toczy się wokół rozgrywek, imprez i przypadkowego seksu. Z drugiej strony jest Grace Ivers - studentka pierwszego roku; naiwna, delikatna, z zasadami (niezbyt sztywnymi jednak;)), która się w tym sportowcu zakochuje. 


Można wspomnieć oczywiście ojca alkoholika, dla którego John pracuje, jego zakochanie w dziewczynie przyjaciela, można nawet spróbować doszukiwać się jakiejś głębi i przyczyn takich, a nie innych zachowań, ale szczerze mówiąc chyba jednak nie warto się wysilać. Tutaj chodzi po prostu o seks. Powieść "Błąd" jest erotykiem, który udaje, że nim nie jest. Młodzi ludzie, u których ciężko doszukać się jakiś większych życiowych ambicji, podchodzą do życia bardzo konsumpcyjnie. Mnie się to nie podoba. Schemat romansu przewidywalny, jego zakończenie również.

Powieść ratuje druga część, w której Grace powraca odmieniona, znająca swoją wartość. Ta część w paru miejscach doprowadziła mnie nawet do śmiechu. Na uwagę zasługuje również zastosowanie przez Kennedy mieszanej narracji. Zdarzenia są pokazywane z perspektywy zarówno Johna jak i Grace. "Błąd" jest  drugim tomem z serii Off-Campus Elle Kennedy, ale przechodząc od razu do drugiego nic nie tracicie.

Podsumowanie: Powieść, w której mamy typowo amerykańskich młodych bohaterów. Ludzi, którym zależy na dobrej zabawie, którzy podążają za swoimi instynktami, bez względu na konsekwencje. Erotyk dla młodych ludzi, którego im nie polecam. Można przeczytać, ale po co?
Ocena 5/10

24 komentarze:

 1. Niestety są takie książki, które pozostawiają niedosyt, że mogłoby być to coś lepszego..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem w tej powieści, co autor chciał przekazać; lekką powieść erotyczną dla młodzieży, czy głębszą mocno zakamuflowaną;)

   Usuń
 2. Tę pozycję raczej odpuszczę sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To jednak nie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że tak słabo wypadła w Twoim odczuciu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm można przeczytać, żeby dowiedzieć się, że takie życie jest pozbawione sensu. Trzeba szukać czegoś głębszego - o czym powinni wiedzieć młodzi ludzie!

  Pozdrawiam i życzę przyjemnego tygodnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw muszą się przebić przez opisy doznań cielesnych, napisane miejscami dość wulgarnie; można znaleźć książki, które przekażą im ten sam sens w lepszych powieściach. I moim zdaniem lepiej takich poszukać;)
   Również pozdrawiam :)

   Usuń
 6. czyli można przeczytać, ale niekoniecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytać zawsze można;) Ala jak dla mnie zmarnowany czas, który mogłam przeznaczyć na ciekawszą lekturę ;)

   Usuń
 7. Nie wiem czy to byłaby książka dla mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie książki z tej serii po prostu wielbię :) co dziwne, bo średnio przepadam za erotykami i tym podobnymi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę? Ja po inne juz raczej sięgać nie będę;)

   Usuń
 9. Nie są to książki z moich preferencji, nawet jeśli druga cześć może ciut podratować status :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger