grudnia 03, 2023

Dom obok - Klaudia Muniak

Chciała zrobić im niespodziankę. Dlatego nie mówiła, że przyjeżdża. Jednak Milena nie zastała w domu ani rodziców, ani nastoletniej siostry, Laury. By dostać się do ogródka, gdzie spodziewa się znaleźć klucz do drzwi, prosi o pomoc sąsiadów, rodzinę Nowickich. Tę samą, która jakiś czas temu była zamieszana w zaginięcie młodego chłopaka.

Milena budzi się w zamkniętym pokoju. Pamięta niewiele. Brak klucza, rozładowany telefon, zgubiony pierścionek, noc u Nowickich i drogę na parking. Później nie ma już nic.

Tak zaczyna się koszmar dziewczyny więzionej przez człowieka, który podda ją niewyobrażalnym torturom. Jaki ma cel? I czy Laurze uda się odnaleźć siostrę, nim ta wyda z siebie ostatni krzyk?

W „Domu obok” kryje się zło. Bo nawet to, co stworzone z dobrych pobudek, w nieodpowiednich rękach może siać ból, zniszczenie i śmierć.


Sięgając po najnowszą powieść Klaudii Muniak, bałam się. Nie treści, ale kolejnego rozczarowania. Thrillery autorki nie do końca trafiają w mój gust, a mimo to, skuszona dobrymi opiniami i intrygującym opisem, nie mogłam się powstrzymać. I bardzo dobrze zrobiłam. "Dom obok" to do tej pory najlepsza powieść autorki. Dam się porwać szaleństwu i na kilka wieczorów zapomnieć o bożym świecie, śledząc z wygodnej kanapy wydarzenia rozgrywające się w 'domu obok'.

Tym razem Klaudia Muniak postawiła na całkowite szaleństwo, którego my - czytelnicy stajemy się niemymi świadkami. Milena, główna bohaterka postanawia odwiedzić swoją rodzinę, co ma być dla nich niespodzianką. Na miejscu zastaje pusty i ciemny dom, a to dopiero początek jej koszmaru... Na tym zakończę opisywanie fabuły, nie chcąc za dużo zdradzać. Wspomnę tylko, że to co dzieje się dalej z jednej strony jest obrzydliwe, a z drugiej intrygujące. Zastanawiamy się nad motywami, które długo pozostają skrywane. Z drugiej strony mamy śledztwo prowadzone przez przez siostrę Mileny, Justynę. Ten wątek daje nam wytchnienie od mocnych scen z udziałem przetrzymywanej Mileny.

Cała powieść jest bardzo dobrze napisana. Świetnie stopniowane napięcie, intrygująca zagadka, ciekawi bohaterzy. Autorka potrafiła wzbudzić moją ciekawość i utrzymać ją do ostatnich stron. Naprzemienna narracja pomagała w zachowaniu zainteresowania oraz jak wspomniałam pozwalała odetchnąć od brutalności. Jednym słowem - POLECAM!Inne książki autorki:


7 komentarzy:

 1. Lubię książki tej autorki. Po ten tytuł również na pewno sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Innych książek autorki nie czytałam, więc nie będę miała porównania, ale "Dom obok" na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli będę miała okazję to chętnie zajrzę. Lubię bowiem takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Opis mnie zaciekawił, zapisuję ją sobie na liście do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dodałam sobie do listy czytelniczej na Legimi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie miałam bliższej styczności z twórczością tej autorki, ale od pewnego czasu mam to w planach i na pewno w końcu coś przeczytam z jej repertuaru.

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Feminadomi.pl , Blogger