kwietnia 25, 2023

Uwięziona - B.A. Paris


"Jest ciemno. Nie wiesz, gdzie jesteś. Słyszysz zbliżające się kroki.
A potem... krzyki swojego męża."

Misterna, porywająca fabuła pełna zwrotów akcji!

Autorka międzynarodowego fenomenu wydawniczego, „Za zamkniętymi drzwiami“, powraca z nowym mrocznym thrillerem, który nie pozwoli ci zasnąć.

Kiedyś
Amelie zawsze musiała sama o siebie zadbać. Ojciec osierocił ją, gdy była nastolatką, ale zanim wpadła w tryby opieki społecznej, udało jej się uciec i zacząć życie od nowa w Londynie. Poznała wpływowych przyjaciół i zdobyła pracę w redakcji luksusowego magazynu. Wkrótce zgodziła się poślubić jego właściciela, miliardera Neda Hawthorpe'a.

Ich związek dla obojga był układem, ale dla Amelie okazał się śmiertelnie niebezpieczną pułapką.

Teraz
Amelie budzi się w ciemnym pokoju bez okien. Nie ma pojęcia, dokąd ją zabrano i dlaczego. Kim są jej tajemniczy porywacze? I dlaczego czuje się w tym więzieniu bezpieczniejsza niż u boku swojego męża Neda?


Jeżeli "Chcę twojego życia" uznałam za dobry thriller to o najnowszym B.A. Paris muszę napisać, że był bardzo dobry, ale w trochę innym stylu i w innych aspektach. W "Uwięzionej" mamy przede wszystkim do czynienia ze świetnie dawkowanym napięciem. Kolejne strony przerzucają się same, a nasza niezaspokajana ciekawość rośnie wprost proporcjonalnie do kolejnych stron.

Książka Paris rozpoczyna się w moim ulubionym stylu, czyli od razu przechodzimy do akcji, tutaj jest to akcja porwania. Kto? Dlaczego? Nie wiemy i długo nie będziemy wiedzieć jak autorka odpowiedziała na te pytania, ale samo obserwowanie bohaterki, Amelie, zamkniętej w całkowitych ciemnościach było - jakkolwiek to zabrzmi - bardzo interesujące. 

Oprócz wydarzeń toczących się aktualnie, mamy w książce do czynienia z retrospekcjami. Poznajemy przeszłość bohaterki, bliskich jej osób, jesteśmy świadkami niespodziewanego zwrotu w jej życiu. Poznając nowych bohaterów oraz nowe okoliczności, próbujemy rozwiązać zagadkę tego kto i dlaczego porwał małżeństwo i dlaczego Amelie prosi aby ich razem nie wypuszczać. 


Pierwsza część powieści bardzo mi się podobała. Paris idealnie dawkowała informacje, podgrzewała atmosferę, dawkowała napięcie, żonglowała emocjami. Druga połowa była bardziej obyczajowa, ale mnie całościowo, bardzo się podobała. Czytałam i nie mogłam się oderwać. Mimo, iż końcówka jest do przewidzenia to jednak książka napisana została tak, że zupełnie nie przeszkadza to w odbiorze. Polecam :)


Inne książki autorki:

9 komentarzy:

 1. Książka czeka na przeczytanie na czytniku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej książki autorki jeszcze nie czytałam, ale mam ją w planach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam 2 książki B.A. Paris. Lekkie i z dreszczykiem. Może kiedyś sięgnę po więcej. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wpisuję na listę do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podobała. Zaskakująca, kiedy akcja już się rozkręci.

  OdpowiedzUsuń
 6. It is interesting
  https://www.melodyjacob.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie, że to napięcie jest dawkowane :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Prędzej czy później będę musiała przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger