grudnia 19, 2021

"Wielka księga Mikołajka" Goscinny&Sempe


Cały świat Mikołajka i jego kumpli w księdze pełnej niespodzianek!

Otwórzcie okienka i klapki, żeby odkryć blaski i cienie burzliwego życia Mikołajka i wszystkich jego kumpli: Alcesta, który ciągle je, Ananiasza pupilka naszej Pani, Gotfryda, który ma strasznie bogatego tatę i dom z basem, czy Euzebiusza, który lubi dawać w nos, ale tylko kolegom.

"Wielka księga Mikołajka" to zbiór krótkich zabawnych sytuacji, dowcipów, humoresek, żartobliwych tekstów, dopełnianych niepodrabialną kreską Sempe. 

Urok najnowszej odsłony przygód Mikołajka polega na niespodziankach, które kryją się na praktycznie każdej stronie tej jakże starannie wydanej książki. Mamy tu okienka do uchylenia, drzwi do otwarcia, kopertę do zajrzenia, zasłony i jeszcze mnóstwo innych zakamarków, których odkrywanie sprawi fanom Mikołajka wiele radości. Sytuacje zamieszczone w "Wielkiej księdze Mikołajka" są znane z wcześniejszych przygód chłopaka, dla dzieci, które go nie znają mogą się wydać dziwne, nieśmieszne, czy nieciekawe. Dla nich sugeruję podrzucenie pierwszej książki przygó Mikołajka. 

Jeżeli znacie małego (lub dużego😉) fana przygód tego zabawnego łobuziaka z Francji, to z pewnością warto rozważyć w ramach prezentu dla niego tę właśnie książkę ☺️ 

10 komentarzy:

 1. Lubię książki z Mikołajkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To rzeczywiście idealna propozycja na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam ją w księgarni! Wygląda obłędnie ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Za jakiś czas będę zachęcała moich siostrzeńców do sięgania po przygody Mikołajka.

  OdpowiedzUsuń
 5. W czasach - gdy byłem bibliotekarzem szkolnym - podobne książki schodziły jak ciepłe bułeczki :-) . Serdecznie pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię opowiadania o Mikołajku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię historie o Mikołajku ❤

  OdpowiedzUsuń
 8. Mikołajek zawsze mile widziany :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie miałam okazji zapoznać się z Mikołajkiem więc może porą po coś sięgnąć:)

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza i dodasz go do obserwowanych. Zostaw również adres swojego miejsca, z przyjemnością Cię odwiedzę.

Copyright © Femina domi , Blogger